PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydenci Radomia pod obstrzałem

  • PAP    13 maja 2011 - 11:36
Prezydenci Radomia pod obstrzałem

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Radomia i jego zastępcę.
Zarzuca się im niepodjęcie działań i niepoinformowanie organów wymiaru sprawiedliwości o nieprawidłowościach finansowych w miejskiej spółce.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska poinformowała, że śledztwo obejmuje okres od 26 sierpnia 2009 roku do 2 czerwca 2010 r.

Wówczas prezydentem Radomia był – urzędujący także obecnie – Andrzej Kosztowniak (zabierz głos/oceń prezydenta), a jego zastępcą Robert Skiba – obecny wiceprezes Administratora.

Obaj są politykami PiS. „Śledztwo dotyczy niedopełnienia przez prezydenta oraz wiceprezydenta obowiązków wynikających z pełnionych przez nich funkcji, polegającego na zaniechaniu podjęcia działań i niezawiadomienia właściwych organów, pomimo uzyskania informacji dotyczącej nieprawidłowości finansowych związanych z funkcjonowaniem spółki miejskiej RTBS Administrator i działania w ten sposób na szkodę interesu publicznego” – powiedziała Syk-Jankowska.

Sprawa ma związek ze śledztwem, które zakończyło się w marcu oskarżeniem przez prokuraturę w Radomiu prezesa zarządu spółki Administrator, Karola F., o działanie na szkodę spółki w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Ze śledztwa tego wyłączono materiały dotyczące prezydenta i wiceprezydenta Radomia. Jak ustaliła radomska prokuratura, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i jego zastępca Robert Skiba wiedzieli o nieprawidłowościach w spółce RTBS Administrator, ale nie zawiadomili o tym właściwych organów.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w czerwcu 2010 r. złożył zwolniony dyscyplinarnie z pracy b. wiceprezes spółki Administrator Paweł Stępień.

Do prokuratury oraz do lokalnych mediów trafiło wówczas nagranie rozmowy z września 2009 r., którą w hotelu pod Radomiem odbyli Karol F., prezydent Andrzej Kosztowniak i jego zastępca Robert Skiba oraz Stępień. Dotyczyła ona m.in. nieprawidłowości w Administratorze.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.