PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krakowa chce sprzedać stadiony Cracovii i Wisły

  • PAP    23 stycznia 2014 - 06:50
Prezydent Krakowa chce sprzedać stadiony Cracovii i Wisły

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uważa, że skoro kluby Cracovia i Wisła nie chcą zarządzać stadionami, to miasto może je sprzedać.
Jego zdaniem gmina nie jest od tego, żeby utrzymywać miejskie stadiony wybudowane dla Cracovii i Wisły, do których kluby nie chcą dopłacać  - informuje "Dziennik Polski".

Uważa, że zarówno Cracovia, jak i Wisła powinny pamiętać, iż żaden z obiektów nie jest dany klubom na zawsze i miasto, jako właściciel zawsze będzie miało możliwość poszukania takiego zarządcy, który lepiej zagospodaruje obiekt.

Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, chociaż oba stadiony znajdują się na bardzo atrakcyjnych terenach pod zabudowę, nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w nie. Na stadionach się nie zarabia, a miasto zapewne nie pozwoliłoby na budowę w ich miejscu apartamentów, czy biurowców.

Gazeta przypomina, że Wisła wypowiedziała umowę dotyczącą zarządzania stadionem przez klub i od tego roku miasto musi się martwić, jak utrzymać obiekt. Klub ma go wynajmować tylko na mecze. Z kolei Cracovia chciałaby, aby miasto obniżyło jej opłaty za stadion o pół miliona złotych, aby nie musiała do niego dopłacać. Działacze Cracovii ostrzegali, że też mogą wypowiedzieć umowę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Krzysiek, 2014-01-23 13:55:28

    Trwa w najlepsze wyprzedaż wszystkiego w kraju,który jeszcze ma nazwę Rzeczpospolita Polska. Zastanawiam się jaką nazwę nadadzą terenowi pomiędzy Bugiem a Odrą kiedy wszystko opylą.
  • pllo, 2014-01-23 07:22:46

    Jedynym żywotnym interesem władz miasta jest dbanie o siebie. Na stadionie miżna targowisko urządzić i będzie kasa z placowego ewentualnie kolejny market wybudować ale to już problem większy bo ulgi obcym dać trzeba. W piłkę można póżniej gałganem między śmietnikami charatać.c Mam nadzieję że dni te...go ignoranta są policzone. Na emeryturę poliryczną grzać się przy piecu.....opalanym elektrycznie.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: