PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krakowa rozstrzygnął kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego

  • PAP/MIW    19 lipca 2016 - 17:20
Prezydent Krakowa rozstrzygnął kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego

Kraków nie kupi trzech, ale tylko jeden szybowiec. (fot. : pixabay.com)

• Jacek Majchrowski „mając na uwadze decyzję mieszkańców oraz rekomendację Rady Budżetu Obywatelskiego” podjął decyzję o realizacji projektu zgłoszonego przez Aeroklub Krakowski.
• Zmieniony został jednak zakres kontrowersyjnego projektu.
• Miasto kupi tylko jeden, a nie trzy szybowce. Zwiększono także liczbę lotów widowiskowych, z których skorzystać mają w pierwszej kolejności uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski rozstrzygnął kontrowersje związane z wynikiem tegorocznego wyniku głosowania w budżecie obywatelskim. Jak dziś poinformowała Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Krakowa „mając na uwadze decyzję mieszkańców oraz rekomendację Rady Budżetu Obywatelskiego, jak również cele projektu określone przez wnioskodawcę: m.in. popularyzację i zwiększenie dostępności sportów lotniczych jako alternatywnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu” Jacek Majchrowski podjął decyzję o realizacji projektu „Skrzydła Krakowa”.

Zmieni się natomiast zakres projektu. Po uzgodnieniach z wnioskodawcą – tj. z Aeroklubem Krakowskim – ustalono, że będzie on realizowany w wymiarze 50 cykli szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz 600 lotów widokowych w latach 2017–2018, które w pierwszej kolejności będą skierowane do młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zakres inwestycyjny projektu ograniczono do zakupu jednego szybowca dwumiejscowego. Przypomnijmy, że początkowo mowa była o zakupie trzech szybowców, bezpłatnym podstawowym szkoleniu szybowcowym dla 30 mieszkańców oraz lotach widokowych dla 200 osób.

Czytaj: Kraków, budżet obywatelski: Szkolenia i loty szybowcowe z największym poparciem

Jak informuje Monika Chylaszek regulamin naboru na szkolenia oraz loty widokowe będzie ustalony z udziałem realizatora zadania oraz przedstawicieli szkół, w których znajdują się klasy o profilu lotniczym, jak również członków Rady Budżetu Obywatelskiego.

Pozostała kwota do wykorzystania w ramach środków ogólnomiejskich zostanie przeznaczona na trzy kolejne projekty, które zgodnie z Regulaminem BO zostały wskazane do realizacji w roku 2017. Będą to: „Przedłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż alei Solidarności”, „Cmentarz Grębałów ul. Darwina – wykonanie nakładki asfaltowej” oraz „Fantastyczne kino plenerowe przy Krupniczej”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Paweł, 2016-07-20 09:53:49

    Good job! Zyska aeroklub i inne projekty, na które jest teraz więcej środków!