PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krakowa z absolutorium

  • aw    28 czerwca 2017 - 16:53
Prezydent Krakowa z absolutorium
Jacek Majchrowski (Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

28 czerwca podczas dwóch sesji radni miejscy przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 rok i udzielili prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu absolutorium.
Za głosowało 24 radnych, 19 było przeciw.

– Każdy budżet jest planem ograniczonych środków i nieograniczonych potrzeb, a jego realizacja jest sztuką równomiernego rozkładania rozczarowań. Tak też było w roku 2016 – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas sesji Rady Miasta Krakowa poświęconej wykonaniu ubiegłorocznego budżetu. – Budżet jest zawsze kompromisem między wieloma zadaniami konkurującymi między sobą o ograniczone z natury źródła finansowania - dodał.

Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Krakowa w 2016 r. dochody miasta zostały zrealizowane w kwocie 4 650 430 145 zł, tj. 101,1 proc. planu rocznego. Natomiast wydatki ogółem wyniosły 4 668 153 875 zł, co stanowiło 96,8 proc. planu.

Prezydent zaznaczył, że uchwalony na rok 2016 plan budżetowy ulegał wielu zmianom, wprowadzanym zarówno przez zarządzenia prezydenta, jak i uchwały Rady Miasta.

- Miały na to wpływ uwarunkowania makroekonomiczne i systemowe. Jeśli chodzi o te ostatnie, to warto zaznaczyć, że Światowe Dni Młodzieży, choć zakończyły się dużym sukcesem organizacyjnym, spowolniły w pewnej mierze realizację zaplanowanych zadań inwestycyjnych - podkreślał Majchrowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.