PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent o polityce rodzinnej

  • PAP    16 listopada 2011 - 11:59
Prezydent o polityce rodzinnej

Potrzebne są rozwiązania, dające rodzinom poczucie bezpieczeństwa – powiedział Bronisław Komorowski podczas debaty „Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?”.
Debata, zorganizowana w ramach Forum Debaty Publicznej „Solidarne społeczeństwo – bezpieczna rodzina”, odbywa się w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj też: Powstanie strategia polityki rodzinnej

Prezydent zaznaczył, że spotkanie odbywa się w kontekście pojawiających się w mediach informacji o „gwałtownych pomysłach” na regulacje w obszarze polityki rodzinnej.

„Chciałbym powiedzieć jednoznacznie, że moim zdaniem polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, musi być traktowana jako szukanie optymalnego sposobu inwestowania w przyszłość” – powiedział Komorowski.

„Rodzinę planuje się nie na jedną kadencję, nie na jakikolwiek termin wyborczy” – podkreślał prezydent, dodając, że polityka rodzinna „często bywała planowana i kształtowana pod kątem bieżących potrzeb, także związanych z kalendarzem wyborczym”.

Prezydent wyraził nadzieję, że debata przyczyni się do stworzenia „strategicznych założeń planu wspierania polityki rodzinnej”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.