PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent o polityce rodzinnej

  • PAP    16 listopada 2011 - 11:59
Prezydent o polityce rodzinnej

Potrzebne są rozwiązania, dające rodzinom poczucie bezpieczeństwa – powiedział Bronisław Komorowski podczas debaty „Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?”.
Debata, zorganizowana w ramach Forum Debaty Publicznej „Solidarne społeczeństwo – bezpieczna rodzina”, odbywa się w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj też: Powstanie strategia polityki rodzinnej

Prezydent zaznaczył, że spotkanie odbywa się w kontekście pojawiających się w mediach informacji o „gwałtownych pomysłach” na regulacje w obszarze polityki rodzinnej.

„Chciałbym powiedzieć jednoznacznie, że moim zdaniem polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, musi być traktowana jako szukanie optymalnego sposobu inwestowania w przyszłość” – powiedział Komorowski.

„Rodzinę planuje się nie na jedną kadencję, nie na jakikolwiek termin wyborczy” – podkreślał prezydent, dodając, że polityka rodzinna „często bywała planowana i kształtowana pod kątem bieżących potrzeb, także związanych z kalendarzem wyborczym”.

Prezydent wyraził nadzieję, że debata przyczyni się do stworzenia „strategicznych założeń planu wspierania polityki rodzinnej”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.