PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent otwiera drogę dla rad seniorów

 • pap    31 października 2013 - 19:23
Prezydent otwiera drogę dla rad seniorów

Podstawy prawne dla funkcjonowania rad seniorów zawiera podpisana w czwartek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym.
Nowelizacja zakłada, że gmina "sprzyja solidarności międzypokoleniowej oraz tworzy warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej".

Rady seniorów mają reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców wobec władz samorządowych oraz formułować opinie dotyczące strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy.

Gminna rada seniorów będzie mogła powstać z inicjatywy rady gminy lub na wniosek zainteresowanych środowisk.

Rada taka ma składać się z "przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku".

Dotychczas - jak zaznaczono w informacji z Kancelarii Prezydenta - "brak wyraźnej możliwości tworzenia rad seniorów bywał interpretowany, jako okoliczność uniemożliwiająca powołanie takich rad" i "ustawodawca postanowił jednoznacznie przesądzić o takiej możliwości".
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • tadeusz, 2013-11-05 02:58:43

  wlasnie o to chodzi zeby zaglosowac zeby pupy mieli na krzeslach.
 • znany, 2013-11-04 09:51:26

  PAN PREZYDENT ZATWIERDZIL TO BO I ON JUZ NIE DLUGO WEJDZIE W TEN WIEK ...I...BEDZIE DZIALAL DALEJ
 • Chełmianin N, 2013-11-02 11:39:12

  DROGA! Pan Prezydent zabiega czule o emeryta-seniora, ale ich głos w wyborach,to słabiutka podpora. Zaufanie spada i coraz bardziej spadać będzie co wróży,że mu zwolenników znacznie ubędzie. Wspominamy sobie Prezydenta pierwsze orędzie, a czy drugie ...........,to nie wi...adomo czy będzie?  rozwiń