Prezydent otwiera drogę dla rad seniorów

Podstawy prawne dla funkcjonowania rad seniorów zawiera podpisana w czwartek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym.
Prezydent otwiera drogę dla rad seniorów
Nowelizacja zakłada, że gmina "sprzyja solidarności międzypokoleniowej oraz tworzy warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej".

Rady seniorów mają reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców wobec władz samorządowych oraz formułować opinie dotyczące strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy.

Gminna rada seniorów będzie mogła powstać z inicjatywy rady gminy lub na wniosek zainteresowanych środowisk.

Rada taka ma składać się z "przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku".

Dotychczas - jak zaznaczono w informacji z Kancelarii Prezydenta - "brak wyraźnej możliwości tworzenia rad seniorów bywał interpretowany, jako okoliczność uniemożliwiająca powołanie takich rad" i "ustawodawca postanowił jednoznacznie przesądzić o takiej możliwości".
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

wlasnie o to chodzi zeby zaglosowac zeby pupy mieli na krzeslach.

tadeusz, 2013-11-05 02:58:43 odpowiedz

PAN PREZYDENT ZATWIERDZIL TO BO I ON JUZ NIE DLUGO WEJDZIE W TEN WIEK ...I...BEDZIE DZIALAL DALEJ

znany, 2013-11-04 09:51:26 odpowiedz

DROGA! Pan Prezydent zabiega czule o emeryta-seniora, ale ich głos w wyborach,to słabiutka podpora. Zaufanie spada i coraz bardziej spadać będzie co wróży,że mu zwolenników znacznie ubędzie. Wspominamy sobie Prezydenta pierwsze orędzie, a czy drugie ...........,to nie wi...adomo czy będzie? rozwiń

Chełmianin N, 2013-11-02 11:39:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU