PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o referendach lokalnych

  • pap    15 grudnia 2014 - 12:34

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o referendach lokalnych, wprowadzającą obowiązek tworzenia odrębnych obwodów głosowania w referendum lokalnym w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.
Do tej pory ustawa o referendach lokalnych przewidywała przeprowadzanie referendów w stałych obwodach głosowania i nie zobowiązywała do tworzenia odrębnych obwodów głosowania w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.

Czytaj: Nie ma progu frekwencyjnego, nie ma referendum - tak chce 221 JST

Autorzy nowelizacji uznali, iż należy wprowadzić jednoznaczny obowiązek tworzenia odrębnych obwodów tak, by ułatwić osobom uprawnionych uczestnictwo w głosowaniu.

Czytaj: Samorządy zapłacą więcej za organizację referendum lokalnego

Nowelizacja wprowadza obowiązek tworzenia odrębnych obwodów głosowania w referendum lokalnym w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.

Umożliwia udział w głosowaniu osobom niepełnosprawnym, chorym i starszym, przebywającym w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej oraz w innych instytucjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.