PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent robi rewolucję w powiatach

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    13 czerwca 2012 - 06:49
Prezydent robi rewolucję w powiatach

Bronisław Komorowski zamierza wprowadzić więcej jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach.
Prezydent chciałby, by radni do powiatów i rad miast na prawach powiatów byli wybierani w okręgach jednomandatowych – informuje „Rzeczpospolita”.

Chce, żeby nowe zasady obowiązywały już w najbliższych wyborach samorządowych w 2014 roku.

Prezydent w tej sprawie zamierza przeprowadzić konsultacje polityczne. PSL jest otwarte na jego propozycje, ale partie opozycyjne nie są zachwycone tym pomysłem, bo podejrzewają, że zmiana jest obliczona na osiągnięcie celu politycznego, czyli wzmocnienia PO w samorządach – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • lukasz, 2012-11-02 22:07:22

  zapraszam do dołączenia się do zmielonych . pl = zmieleni . pl
 • KOKOS, 2012-06-13 10:24:43

  jedni robią rewolucje a inni niegasnące wrażenie!!!!
 • Andrzej Ptasznik, 2012-06-13 09:42:01

  Uważam to za krok w dobrym kierunku i przy okazji mam pytanie do Prezydenta Komorowskiego. Kiedy zechce Pan wykazać się kolejną publicznie obiecaną inicjatywą z 2006r. wtedy to na zadane Panu przeze mnie pytanie " Kiedy Polska otworzy się na obywatela, czyli na jego poszanowanie, odpowiedzialn...ość i kompetencje, poprzez wprowadzenie dyrektoriatów,dalej idącej kadencyjności, zastąpieniu burmistrzów marami, likwidacji subwencji dla gmin, poza wyrównawczą - gminy fiskusem a nie państwo np. jak ma to miejsce od lat w zawsze szczęśliwej Danii." Wtedy powiedział Pan -"To właściwy kierunek myślenia, nie nastąpi to dziś, ale mam nadzieję, że jutro", dziś jest Pan prezydentem i co z tego? Skoro korupcjogenny z założenia system fundowany za nasze - obywateli pieniądze nadal funkcjonuje, co szczególnie widać na poziomie niejednej gminy? Andrzej Ptasznik  rozwiń