PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent sądzi się o dwie schetynówki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra    10 września 2011 - 09:03
Prezydent sądzi się o dwie schetynówki

Prezydent Zielonej Góry sądzi się ze Skarbem Państwa o 3 mln zł. Tyle wynosiła dotacja na dwie schetynówki.
Spór o pieniądze na schetynówki ciągnie się od grudnia ub. r. – informuje „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”. Wtedy wojewoda Hatka zawiadomiła prezydenta Zielonej Góry, Janusza Kubickiego (zabierz głos/oceń prezydenta), że nie przekaże mu dotacji za spóźnienie i niedotrzymywanie umów.

Ul. Jaskółczą i Ogrodową, bo o nie chodzi, remontowała zielonogórska firma San-Bud, która notorycznie się spóźniała, a miejscy urzędnicy naliczyli setkę usterek.

Czytaj też: Samorządy mogą nie udźwignąć "schetynówek"

San-Bud nie zgadzał się z zarzutami i wypowiedział miastu umowę.

Czytaj też: Schetynówki znalazły się w ślepej uliczce

W połowie grudnia prezydent Janusz Kubicki poinformował wojewodę, że inwestycja jest wykonana w 73 proc. A wojewoda pod koniec roku wstrzymała wypłatę dotacji i pieniądze wróciły do kasy państwa.

Czytaj też: Za kolejne schetynówki samorządy zapłacą więcej?

Według wojewody realizator zadania jest zobowiązany do końca roku ukończyć inwestycję. Taki zapis znajduje się w umowie, którą podpisuje samorząd. Po zakończeniu roku nie ma możliwości przekazywania środków na inwestycje niezrealizowane.

Zdaniem wojewody remonty dróg w Zielonej Górze nie zostały zakończone do końca 2010 r.

Zielonogórscy urzędnicy twierdzą, że decyzja wojewody jest sprzeczna z założeniami programu przebudowy dróg lokalnych. Według nich warunkiem otrzymania dotacji jest realizacja zadania w ponad 50 proc. i o wartości przynajmniej 25 proc. wartości całej inwestycji.

Konieczne jest udokumentowanie tego fakturami i protokołami odbiorów częściowych. Zielonogórscy urzędnicy uważają, że wszystkie te warunki spełnili, ale wojewoda zażądała protokołu odbioru końcowego, a ich zdaniem program budowy schetynówek nie wymaga protokołu końcowego, aby wypłacić dotację – informuje „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.