PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent spacyfikuje chuliganów ustawą

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    12 listopada 2011 - 07:26
Prezydent spacyfikuje chuliganów ustawą

Będzie zakaz zasłaniania twarzy w trakcie manifestacji, używania środków pirotechnicznych i rejestracji dwóch zgromadzeń w tym samym miejscu.
Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, którą w sejmie złoży prezydent RP Bronisław Komorowski – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Zamieszki w stolicy podczas Marszu Niepodległości


Według Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy (zabierz głos/oceń prezydenta) inicjatywa będzie dotyczyć m.in. trzech zapisów ustawy, o które od miesięcy bezskutecznie zabiegał w Sejmie warszawski ratusz.

Inicjatywa głowy państwa ma ekspresowe tempo. Przesyłka z kompletem dokumentów i opinii prawnych, które dotąd zgromadził stołeczny ratusz, w sobotę rano pojedzie do Kancelarii Prezydenta RP.

Z polecenia pana prezydenta, urzędnicy kancelarii będą pracowali nad projektem przez cały weekend. Jest więc bardzo prawdopodobne, że już w poniedziałek z projekt z prezydencką pieczęcią trafi na Wiejską – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2011-11-16 13:40:49

    Ty częstochowskie disco polo - alboś głąb, albo ofiarą nieudanej trepanacji czaszki. Bezmózgowie to choroby, zalecam konieczne intensywne leczenie. Przecież nawet dzieci w warszawskich podstawówkach mówią na przerwie, że to "prowokacja cywilnej milicji czyli tajniaków". Chodzi a wiedza się... przydaje Eterno, o "pacyfikację" przyszłorocznych demonstracji w sprawie drastycznych podwyżek cen!!! Jak to wiem i mój pies też  rozwiń
  • Eterno Wagabundo, 2011-11-16 13:25:39

    Mętom dołożyć trzeba zdrowo. Warszawa to nie Żulikowo. Skończy się żulom panowanie, Gdy Projekt się Ustawą stanie.