Prezydent spacyfikuje chuliganów ustawą

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 12-11-2011
  • drukuj
Będzie zakaz zasłaniania twarzy w trakcie manifestacji, używania środków pirotechnicznych i rejestracji dwóch zgromadzeń w tym samym miejscu.
Prezydent spacyfikuje chuliganów ustawą

Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, którą w sejmie złoży prezydent RP Bronisław Komorowski – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Zamieszki w stolicy podczas Marszu Niepodległości


Według Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy (zabierz głos/oceń prezydenta) inicjatywa będzie dotyczyć m.in. trzech zapisów ustawy, o które od miesięcy bezskutecznie zabiegał w Sejmie warszawski ratusz.

Inicjatywa głowy państwa ma ekspresowe tempo. Przesyłka z kompletem dokumentów i opinii prawnych, które dotąd zgromadził stołeczny ratusz, w sobotę rano pojedzie do Kancelarii Prezydenta RP.

Z polecenia pana prezydenta, urzędnicy kancelarii będą pracowali nad projektem przez cały weekend. Jest więc bardzo prawdopodobne, że już w poniedziałek z projekt z prezydencką pieczęcią trafi na Wiejską – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Więcej na ten temat tutaj.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ty częstochowskie disco polo - alboś głąb, albo ofiarą nieudanej trepanacji czaszki. Bezmózgowie to choroby, zalecam konieczne intensywne leczenie. Przecież nawet dzieci w warszawskich podstawówkach mówią na przerwie, że to "prowokacja cywilnej milicji czyli tajniaków". Chodzi a wiedza się... przydaje Eterno, o "pacyfikację" przyszłorocznych demonstracji w sprawie drastycznych podwyżek cen!!! Jak to wiem i mój pies też rozwiń

gklewski, 2011-11-16 13:40:49 odpowiedz


Mętom dołożyć trzeba zdrowo.
Warszawa to nie Żulikowo.
Skończy się żulom panowanie,
Gdy Projekt się Ustawą stanie.

Eterno Wagabundo, 2011-11-16 13:25:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE