PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Suwałk: Mamy wielką obawę, związaną z zadaniami zleconymi

  • Bartosz Dyląg    5 listopada 2017 - 10:37
Prezydent Suwałk: Mamy wielką obawę, związaną z zadaniami zleconymi
Suwałki do zadań zleconych dopłacają każdego roku 1 mln zł, najwięcej w zakresie geodezji i kartografii. Na zdjęciu prezydent miasta Czesław Renkiewicz. Fot. PTWP

- Nie mówimy „nie” przekazaniu nam zadań zleconych jako własnych, ale za tym muszą pójść określone środki finansowe, czyli zwiększenie udziałów w PIT czy CIT – mówi prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Suwałki do zadań zleconych dopłacają każdego roku 1 mln zł, najwięcej w zakresie geodezji i kartografii. Prezydent miasta Czesław Renkiewicz zwraca uwagę, że trwa to już od wielu lat, ciągle zadania zlecone nie są dofinansowane.

- Oczywiście odbywa się to kosztem naszego budżetu, czyli wszystkich mieszkańców, lokalnych społeczeństw – zauważa prezydent Suwałk. - Nie mówimy „nie” przekazaniu nam tych zadań jako własnych, ale za tym muszą pójść określone środki finansowe, czyli zwiększenie udziałów w PIT czy CIT – mówi prezydent Renkiewicz.

Prezydent Suwałk dodaje, że samorządowcy przyzwyczaili się już do sytuacji, w której kolejne zadania są dokładane jednostkom samorządowym, a pieniędzy jest ciągle tyle samo. – To główna nasza obawa, że i w tej sytuacji może być  tak samo. Zadania otrzymamy, a środków finansowych nie – wyjaśnia Czesław Renkiewicz.

Czy samorządy powinny korzystać z procedur sądowych w walce o środki na zadania zlecone? – Droga sądowa jest zawsze ostatecznością. Nie jestem zwolennikiem występowania z powództwem wobec skarbu państwa o zrekompensowanie tych dochodów. Chcemy dialogu, myślę, że nasze argumenty powinny być wysłuchane – podkreśla Czesław Renkiewicz.

Cała rozmowa z Czesławem Renkiewiczem w wideo poniżej:

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.