PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent szykuje podwyżkę podatku

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    21 października 2011 - 12:38
Prezydent szykuje podwyżkę podatku

3 grosze za mkw od lokali mieszkalnych i 89 groszy w przypadku działalności gospodarczej – o tyle wzrosną stawki podatku od nieruchomości, jeśli radni przyjmą propozycję prezydenta Legnicy.
Szykuje się kolejna podatkowa batalia, bo na półki radnych trafił właśnie projekt zakładający podwyżkę podatku od nieruchomości.

Prezydent Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) proponuje, by najbardziej wzrosła stawka związana z działalnością gospodarczą (z 21,05 zł do 21,94 zł/mkw). Podatek od lokali mieszkalnych miałby natomiast wynosić 69 gr/mkw, czyli o 3 grosze więcej niż obecnie.

Zapewne spodziewając się krytyki ze strony części radnych, w uzasadnieniu do projektu uchwały gospodarz miasta przekonuje, że podatek od nieruchomości jest głównym źródłem dochodów własnych gminy i jako taki przekłada się na możliwości realizacji najważniejszych zadań miasta.

Co więcej, szef legnickiego ratusza dodaje, iż przedsiębiorcy rozpoczynający nowe inwestycje lub tworzące nowe miejsca pracy będą mogli skorzystać z dotychczasowych form pomocy.

Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka podatku od nieruchomości miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wówczas stawki wzrosły o 6 gr/mkw w przypadku lokali mieszkalnych i o 24 gr/mkw w przypadku działalności gospodarczej.

Głosowanie w tej sprawie było pierwszą, poważną próbą nowej rządzącej Legnicą koalicji. Jak radni zachowają się tym razem, przekonamy się już w czwartek, podczas październikowej sesji rady miejskiej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.