PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent zawetował nowelę o regionalnych izbach obrachunkowych

  • PAP/JS    12 lipca 2017 - 20:56
Prezydent zawetował nowelę o regionalnych izbach obrachunkowych
Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego decyzja prezydenta w tej sprawie zostanie przekazana marszałkowi Sejmu w czwartek (13 lipca).
Nowelizacja ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - która trafiła do prezydenta pod koniec czerwca - m.in. zmienia zasady wyłaniania prezesów izb i rozszerza uprawnienia nadzorcze izb nad jednostkami samorządu terytorialnego.

To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów PiS. Cztery dotychczasowe weta prezydent zgłosił w październiku 2015 r.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda nie podpisze ustawy o RIO?

Odmowa podpisania ustawy przez prezydenta oznacza, że trafia ona do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Sejm odrzuca weto prezydenta większością trzech piątych głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. 

W mediach społecznościowych posypały się komentarze polityków i dziennikarzy. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • suweren, 2017-07-17 06:32:29

    A kto obroni suwerenów przed nierzetelnymi i niegospodarnymi włodarzami, którzy kombinują jak mogą, by nie ujawniać wszystkich informacji radnym lub suwerenom chcącym sprawować społeczną kontrolę nad tym co robią z publicznym majątkiem i którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy, by prawidłowo ocenić... ich działania?  rozwiń