PARTNER PORTALU
 • BGK

Problem zabezpieczenia socjalnego włodarzy

 • AT    14 marca 2013 - 20:16
Problem zabezpieczenia socjalnego włodarzy

Związek Miast Polskich przypomina o problemie zabezpieczenia socjalnego włodarzy po dwóch kadencjach.
ZMP przypomina o konieczności rozwiązania problemu zabezpieczenia socjalnego osób, które pełnią funkcję organu wykonawczego gminy przez więcej niż dwie kadencje. Wyrazili też zaniepokojenie, jaki los spotka ten projekt w parlamencie, czy po pozytywnej opinii ze strony Związku ma on szansę na podjęcie w niezmienionym kształcie.

Jak informuje ZMP problem ten jest rozwiązany w wielu demokratycznych krajach, więc należy rozważyć możliwość skorzystania z tych wzorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • obserwator, 2013-03-17 20:57:29

  Strażak ,policjant ,funkcjonariusz BOR-u po 24 latach służby 4,5-5tys.zł emerytury ,a wójt który rozwiązuje realne problemy po 40-letnim stażu może dostanie 2,5-3tys-od polska logika ,oczywiście pracował 24 lata jako wójt. Musi to wcześniej być ocenione i zweryfikowane przez wredne sito tak zwanych ...wyborców .  rozwiń
 • samorządowiec od 1990 r, 2013-03-17 10:19:34

  Z pełną gratyfikacją tego faktu możemy mieć do czynienia wówczas gdy ktoś jest od początku istnienia samorządu wójtem lub burmistrzem i ma 40-letni staż pracy .W pozostałych przypadkach można rozważać tylko przypadki po 55 roku życia ,kiedy nikt nie chce już w tym wieku ludzi do pracy Wszystkim ,któ...rzy lekceważą trud pracy w samorządzie proponuję ,aby się skusili być wójtem dwie kadencje to im się z pewnością odechce tego wysiłku porównywać z kimkolwiek -tyle  rozwiń
 • biedny, 2013-03-15 20:24:16

  zgroza po prostu. albo szczyt bezczelnosci. to tak jak by po 8 latach nabywac prawo do (pewnie nie malej ) emerytury, czy wy ludzie wstydu nie macie. czy moze zyjecie w jakims innym świecie niz ja..a moze jestesci kasta panow nad normalnymi ludzmi ?