Prognozy tylko w wersji elektronicznej

Samorządy od nowego roku będą przekazywać do regionalnej izby obrachunkowej dokumenty związane z wieloletnią prognozą finansową wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego.
Prognozy tylko w wersji elektronicznej

Takie ustalenie przewiduje przyjęty przez rząd projekt tzw. ustawy okołobudżetowej. Ma to szybciej zapewnić Ministerstwu Finansów większy zakres informacji o prognozowanej sytuacji finansowej samorządów.

Samorządy będą w formie elektronicznej przekazywać projekt uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej lub jej zmiany, o której mowa w art. 230 ust. 2 ustawy o finansach publicznych, oraz uchwały i zarządzenia w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

Czytaj też: Projekt ustawy okołobudżetowej przyjęty

Będą to robić z wykorzystaniem aplikacji wskazanej przez ministra finansów w BIP, co oznacza, że zostaną zwolnione z obowiązku przesyłania formy papierowej tych dokumentów.

Dokumenty te będą opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Prognozy wraz z wynikami rozstrzygnięć nadzorczych lub opinii regionalne izby obrachunkowe przekażą w formie elektronicznej Ministerstwu Finansów.

Resort określi także wzór wieloletniej prognozy finansowej, terminy ich przekazywania oraz wyda rozporządzenie uwzględniające minimalny zakres informacji umożliwiający opracowywanie prognoz.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU