PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Kultura Dostępna, wyniki: Dofinansowanie dla 169 ośrodków

  • AT    10 sierpnia 2015 - 11:47
Program Kultura Dostępna, wyniki: Dofinansowanie dla 169 ośrodków

Celem programu jest dofinansowanie zadań ułatwiających dostęp do kultury (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, fot.wikipedia.org/Pit1233)

Muzea, biblioteki, teatry, ośrodki kultury – takie m.in. instytucje z całej Polski znalazły się wśród 169 placówek, które zyskają dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego Kultura Dostępna.
Jego celem jest dofinansowanie zadań ułatwiających dostęp do kultury, a jego budżet na 2015 r. wyniósł 5,75 mln zł.

W pierwszym naborze wnioski można było składać od 30 kwietnia 2015 r. Wpłynęło ich 1288.

Szerszy dostęp i integracja społeczna

W ramach programu „Kultura Dostępna” można ubiegać się o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Chodzi o organizację oferty kulturalnej, działań poza stałą siedzibą instytucji oraz wyjazdów tematycznych.

Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in.: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które z powodu barier mentalnych, kulturowych czy prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

Zobacz listę placówek z dofinansowaniem w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (1)

  • Szary Obywatel, 2015-08-10 16:20:02

    Pani Mucha wydała podobno 6 milionów zł. tylko na jedną imprezę - podobno kulturalną - na stadionie w Warszawie i wraca do polityki. .