PARTNER PORTALU
  • BGK

Proinwestycyjny budżet powiatu piotrkowskiego w 2015 roku

  • AW    31 grudnia 2014 - 15:42

Blisko 20 proc. pieniędzy, jakimi w 2015 roku będzie dysponował samorząd powiatu piotrkowskiego, zostanie przeznaczonych na inwestycje.
Przygotowany przez zarząd powiatu projekt budżetu, jednogłośnie przyjęli powiatowi radni.

- To historyczny moment w dziejach naszego samorządu - zaznaczył starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała, - bowiem po raz pierwszy, od 15 lat, wydamy więcej pieniędzy na inwestycje, zwłaszcza te w infrastrukturę drogową, niż na zadania oświatowe. Dodam jednak, że jednym z przedsięwzięć, za ponad 300 tysięcy złotych, będzie przebudowa kotłowni w Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie.

Łącznie władze powiatu planują wydatkować ponad 66,5 mln złotych, w tym 13,4 mln stanowią zadania inwestycyjne. Do tych, związanych z przebudową dróg powiatowych, dołożą się cztery samorządy gminne: Rozprzy, Moszczenicy, Wolborza i Woli Krzysztoporskiej. Prace planowane są bowiem na odcinkach dróg: Rozprza - Jeżów, Moszczenica - Młynary oraz dwóch obiektach mostowych w ciągu drogi Milejów - Łazy Duże.

W dalszej części obrad radni wyrazili zgodę na zmiany w składach osobowych komisji stałych Rady Powiatu. Z prac w Komisji Oświaty zrezygnował radny Wojciech Popielawski. Wyraził jednak chęć dołączenia do grona członków Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Miśka, 2015-01-03 21:24:57

    Dlaczego powiat zapomniał o gminie Sulejów?