PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt ustawy o monitorowaniu sytuacji osób starszych już gotowy

  • Rynek Seniora    18 czerwca 2015 - 12:10
Projekt ustawy o monitorowaniu sytuacji osób starszych już gotowy

Innym przedsięwzięciem, które jest planowane są obrady I Ogólnopolskiego Parlamentu Seniorów, które zaplanowano na 1 października (fot. Rynek Seniora)

– Zwieńczeniem dotychczasowych prac Komisji Polityki Senioralnej będzie projekt ustawy o monitorowaniu sytuacji osób starszych w Polsce – zapowiedział podczas I Forum Rynku Seniora poseł Michał Szczerba, przewodniczący Komisji.
– Celem wprowadzenia tej ustawy będzie nałożenie na Prezesa Rady Ministrów obowiązku przedstawiania w Sejmie rocznego, interdyscyplinarnego raportu poświęconego sytuacji osób starszych w Polsce – wyjaśnił.  

Dodał, że podobne rozwiązanie funkcjonuje w Niemczech już od kilku lat. Dzięki niemu członkowie Bundestagu mają na bieżąco informacje na temat działań podejmowanych w związku ze starzeniem się społeczeństwa.

Szczerba przypomniał także o inicjatywach, które już zostały wdrożone.  – Przypominam, że od 30 listopada 2013 r., wskutek zmian w ustawie o samorządzie gminnym samorządy mogą powoływać u siebie Rady Seniorów. W tej chwili jest już ich w Polsce ponad 100, działają we wszystkich większych miastach.

Cały artykuł przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • malina, 2015-06-19 08:18:09

    Czyli rzesza ludzi będzie robiła tabelki i sprawozdania dla pana ministra. A jaka z tego faktyczna pomoc dla osób starszych? Bez tego posłowie nie wiedzą, że poza nielicznymi wyjątkami, jest bieda z nędzą i takie osoby są "skreślone" przez nasze państwo?