Prokurator zaskarżył rejestrację Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej

Decyzja o rejestracji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej zaskarżona. Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Opolu statut stowarzyszenia jest sprzeczny z prawem. Sąd Apelacyjny w Opolu zdecyduje, czy uchyli postanowienie Sądu Rejonowego o rejestracji stowarzyszenia.
Prokurator zaskarżył rejestrację Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej

 

Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej działa i przyjmuje członków. Zdaniem prokuratury sąd wydał orzeczenie o zarejestrowaniu stowarzyszenia, mimo iż jego statut pozostaje w sprzeczności z zasadami prawa z zapisami ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.

Statut wskazuje ma istnienie narodowości, która w istniejącym systemie prawa nie istnieje, co powinno skutkować wydaniem orzeczenia o odmowie wpisu do rejestru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ostatnio widziałem w niemieckiej TV film o Schlesien. Na początku filmu przedstawiono Śląsk jak kraj niemiecki ,w której największą mniejszość narodową stanowią Polacy..

umtsno, 2012-01-29 06:16:29 odpowiedz

Czego sie Wladze boja ? Slazacy byli sa i beda . W innych krajach unijnych jest to normalne i nie jest sprzeczne z prawem euroejskim i miedzynarodowym dot. mniejszosci narodowosciowych.Nalezy dostosowac prawo polskie do tego rodzaju spraw. Sprawa przypomina PRL. Miliony obywatewli polskich nie opus...ciloby kraju gdyby respektowano ich narodowosc. Ze to sie dzieje w Europie w 21 wieku zostwie bez dalszego komentarza. rozwiń

Prawnik UE, 2012-01-16 13:07:21 odpowiedz

Ja jestem ślązaczką z dziada pradziada.

siemianowiczanka, 2012-01-15 20:26:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU