Prokuratura ignoruje Najwyższą Izbę Kontroli?

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 11-12-2013
  • drukuj
Co trzecia sprawa, która trafia z zawiadomienia Najwyższej Izby Kontroli do prokuratury, ląduje w koszu. Czas to zmienić - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Prokuratura ignoruje Najwyższą Izbę Kontroli?

- Martwi nas, że duża część zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, które NIK kieruje do prokuratury, kończy się innym efektem, niż spodziewałaby się izba, biorąc pod uwagę chociażby materiał zgromadzony podczas kontroli. Ta sprawa wymaga wspólnego wysiłku NIK i prokuratury - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Andrzej Seremet, prokurator generalny, zapewnia, że nie ignoruje izby i jej dokonań. Dodaje, że przyjrzy się bliżej tym sprawom. Jednego z powodów takich statystyk upatruje w bardzo różnym poziomie przygotowania spraw przekazywanych przez NIK do prokuratury.

Więcej: rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W Lubieniu Kujawskim NIK oceniła działania burmistrza w udzielaniu ulg jako nielegalne. Wystawiła ocenę negatywna. Następująca po niej kontrola RIO w tej materii stwierdza to samo. Burmistrz się "śmieje". Nie poniósł jak rzekł żadnych konsekwencji. Panie prezesie, Panie prokuratorze gener...alny ...? rozwiń

Jan Koralewski, 2013-12-11 22:28:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU