PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura ignoruje Najwyższą Izbę Kontroli?

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita    11 grudnia 2013 - 08:25
Prokuratura ignoruje Najwyższą Izbę Kontroli?

Co trzecia sprawa, która trafia z zawiadomienia Najwyższej Izby Kontroli do prokuratury, ląduje w koszu. Czas to zmienić - czytamy w "Rzeczpospolitej".
- Martwi nas, że duża część zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, które NIK kieruje do prokuratury, kończy się innym efektem, niż spodziewałaby się izba, biorąc pod uwagę chociażby materiał zgromadzony podczas kontroli. Ta sprawa wymaga wspólnego wysiłku NIK i prokuratury - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Andrzej Seremet, prokurator generalny, zapewnia, że nie ignoruje izby i jej dokonań. Dodaje, że przyjrzy się bliżej tym sprawom. Jednego z powodów takich statystyk upatruje w bardzo różnym poziomie przygotowania spraw przekazywanych przez NIK do prokuratury.

Więcej: rp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jan Koralewski, 2013-12-11 22:28:30

    W Lubieniu Kujawskim NIK oceniła działania burmistrza w udzielaniu ulg jako nielegalne. Wystawiła ocenę negatywna. Następująca po niej kontrola RIO w tej materii stwierdza to samo. Burmistrz się "śmieje". Nie poniósł jak rzekł żadnych konsekwencji. Panie prezesie, Panie prokuratorze gener...alny ...?  rozwiń