PARTNER PORTALU
  • BGK

Promesa na usuwanie skutków powodzi

  • PAP    19 lipca 2011 - 19:10
Promesa na usuwanie skutków powodzi

Władze samorządowe Tarnobrzega (Podkarpackie) otrzymały kolejną promesę na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Tym razem kwota 1,6 mln zł przeznaczona zostanie na remonty dróg oraz oczyszczanie rowów melioracyjnych i odbudowę przepustów.
Jak poinformował dyrektor kancelarii prezydenta miasta Wojciech Malicki, pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Z kwoty 1,6 mln zł, milion złotych przeznaczony zostanie na remont dróg na osiedlu Sielec oraz Zakrzów. Pozostała część, czyli 600 tys. zł będzie przeznaczona na oczyszczanie rowów melioracyjnych i odbudowę zniszczonych przepustów" - dodał.

Malicki zaznaczył, że jest to już trzecia promesa na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi, jaką otrzymało miasto. Dwie poprzednie na łączną sumę ponad 6 mln zł, przeznaczone zostały m.in. na remonty dróg i renowację budynków.

Tarnobrzeg był jednym z miast, które najbardziej odczuły skutki powodzi. Kilka osiedli m.in. Wielowieś i Zakrzów znalazło się pod wodą.

Ubiegłoroczna powódź na terenie Podkarpacia spowodowała 1,2 mld zł strat, w tym straty w infrastrukturze gmin i powiatów oszacowano na prawie 800 mln zł.

Czytaj też:MSWiA podlicza pomoc powodzianom

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.