Promocja na giełdzie dla samorządów

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 29-03-2012
  • drukuj
Giełda Papierów Wartościowych wraz z Pekao chcą zachęcić samorządy do emitowania obligacji za pośrednictwem platformy Catalyst.
Promocja na giełdzie dla samorządów
Koszty emisji i rejestracji pójdą pod nóż – zapowiada „Puls Biznesu”.

Jak podkreśla gazeta, na razie na parkiecie są notowane obligacje zaledwie 11 samorządów. GPW ogłosiła, że koszt wejścia na parkiet będzie niższy o 30 proc. „Od początku kwietnia do końca czerwca 2012 r. samorządy będą obowiązywały preferencyjne stawki, zarówno pobierane przez GPW w ramach obsługi emisji i obrotu, jak i przyjmowane przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych za rejestrację emitowanych instrumentów” – mówi Robert Kwiatkowski z GPW.

Kwiatkowski nie wyklucza, że czas promocji będzie przedłużony.

Catalyst daje emitentom „dostęp do szerokiego grona inwestorów, co pozwala im obniżyć koszt obsługi zaciąganego w ten sposób długu” – zachwala wiceprezes Banku Pekao Andrzej Kopyrski.

Jak wylicza Bogdan Nawrocki ze stołecznego ratusza, przy sześciu emisjach obligacji o łącznej wartości 2,1 mld zł za pośrednictwem Catalyst, miasto zaoszczędziło ok. 2,9 mln zł – pisze „Puls Biznesu”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo cenna inicjatywa! Każda oszczędność (nawet 0,14%) wspiera budżet jednostek Samorząd Terytorialnego. Cieszy nas inicjatywa Pekao. Czekamy na inne banki! Przyłączamy się do propagowania takich posunięć na rzecz Samorządu Terytorialnego. Link do artykułu źródłowego na naszej stron...ie wpnge.org rozwiń

g.skwarski@wpnge.org, 2012-03-29 11:29:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU