PARTNER PORTALU
  • BGK

Propozycje opłat za żłobek w Łodzi

  • wer/uml.lodz.pl    21 września 2011 - 18:07
Propozycje opłat za żłobek w Łodzi

Projekt uchwały zmieniający stawki opłat za pobyt dziecka w miejskich żłobkach opracowali członkowie doraźnej komisji ds. rodziny rady miejskiej.
Rada miejska przyjęła nowy taryfikator 20 kwietnia br., lecz część radnych jest zdania, iż stawki w nim zaproponowane są zbyt wysokie jak na łódzkie realia i należy opracować system ulg dla najbiedniejszych i najliczniejszych rodzin. Zobowiązali się do tego członkowie Komisji Rodziny.

Mianowicie komisja proponuje, aby zwolnić z opłaty stałej trzecie i każde następne dziecko w rodzinie, a także wprowadzić ulgi zależne od dochodów brutto na jednego członka rodziny. Ulgę w wysokości 70 proc. stawki opłaty stałej otrzymałyby rodziny przy dochodach poniżej 910 zł, a 40 proc. - przy dochodach poniżej 1341 zł.

Z kolei przy dochodach poniżej 661 zł przysługiwałoby całkowite zwolnienie z opłaty stałej. Szacowana wysokość dochodu Miasta w 2012 r. z tytułu wnoszenia przez rodziców dzieci miesięcznej opłaty stałej po zastosowaniu ulg wyniesie nieco ponad 2 mln zł. Dochód w 2012 r. bez podnoszenia opłaty stałej od lipca 2011 r. wyniósłby ponad 1,8 mln zł. Zmiany stawek miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.

Członkowie Komisji są zdania, iż nowy system stawek przyczyniłby się do wzrostu aktywności zawodowej łodzian, których obecnie nie stać na posyłanie dzieci do żłobków. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.