PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedstawili propozycje do budżetu obywatelskiego w Gorzowie Wlkp.

  • PAP    28 listopada 2013 - 17:56
Przedstawili propozycje do budżetu obywatelskiego w Gorzowie Wlkp.

75 propozycji inwestycyjnych znajdzie się w ankietach dotyczących budżetu obywatelskiego Gorzowa Wielkopolskiego na 2014 r. W drodze głosowania gorzowianie wybiorą z nich przedsięwzięcia, które samorząd zrealizuje w przyszłym roku.
Wśród propozycji są głównie remonty ulic i chodników, budowy placów zabaw i boisk sportowych oraz rewitalizacja parków.

Jak poinformowała dyrektor gabinetu prezydenta Gorzowa Wlkp. Anna Zaleska, w projekcie budżetu miasta na 2014 r. na tzw. budżet obywatelski zarezerwowano 2 mln zł, o połowę więcej niż miało to miejsce w tym roku.

Czytaj też: Będzie przymusowy budżet obywatelski?

W 2013 roku gorzowianie po raz pierwszy mogli liczyć na realizację wybranych przez siebie inwestycji. "Ta inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miasto wykonało lub wykonuje łącznie 16 zadań, wydając na ich realizację 1 mln zł" - powiedziała Zaleska.

W tym roku termin składania propozycji na 2014 r. minął z końcem września br. Łącznie magistrat przyjął aż 273 propozycji. Po ich merytorycznej ocenie i wycenie zgłoszonych inwestycji wybrano 75; zostaną one ujęte w ankietach. W każdym z pięciu okręgów wyborczych w Gorzowie mieszkańcy będą mieli do wyboru 15 zadań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.