PARTNER PORTALU
  • BGK

Przegląd prawa samorządowego – MAiC zaprasza do debaty

  • pt    19 stycznia 2015 - 13:33
Przegląd prawa samorządowego – MAiC zaprasza do debaty
fot.shc.hu

W związku z zapowiedzianym przez premier Ewę Kopacz przeglądem prawa samorządowego, resort administracji zachęca do udziału w ankiecie dotyczącej przyszłości samorządu w Polsce.
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przypomina, że prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział 2015 rok – rokiem samorządności. W jego trakcie obchodzić będziemy 25. rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego, a także 30. rocznicę uchwalenia Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego. Jej ratyfikacja przez Polskę oznaczała akceptację i przyjęcie kluczowych zasad budowania samorządności.

Jak dodaje MAiC ostatnie lata pokazały jednak, że samorząd terytorialny w Polsce potrzebuje na nowego impulsu rozwojowego.

- Mając to wszystko na uwadze, oraz w związku z zapowiedzianym przez premier Ewę Kopacz przeglądem prawa samorządowego, zachęcamy do udziału w debacie dotyczącej przyszłości samorządu w Polsce - pisze na swojej stronie resort.

Propozycje zmian w prawie dotyczącym samorządów można nadsyłać do 6 lutego 2015 roku. Można to robić za pomocą specjalnego formularza. Po wypełnieniu formularz należy przesłać na adres e-mail: postulatysamorzadowe@mac.gov.pl.

Obowiązuje zasada jeden formularz – jedna ustawa. W przypadku propozycji do kilku ustaw, formularz trzeba wypełnić odrębnie dla każdej z ustaw.

Warto dodać, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu zapowiedziano powstanie specjalnej komisji sejmowej, która sprawdzi przepisy dotyczące samorządów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.