Przegląd prawa samorządowego – MAiC zaprasza do debaty

W związku z zapowiedzianym przez premier Ewę Kopacz przeglądem prawa samorządowego, resort administracji zachęca do udziału w ankiecie dotyczącej przyszłości samorządu w Polsce.
Przegląd prawa samorządowego – MAiC zaprasza do debaty
fot.shc.hu

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przypomina, że prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział 2015 rok – rokiem samorządności. W jego trakcie obchodzić będziemy 25. rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego, a także 30. rocznicę uchwalenia Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego. Jej ratyfikacja przez Polskę oznaczała akceptację i przyjęcie kluczowych zasad budowania samorządności.

Jak dodaje MAiC ostatnie lata pokazały jednak, że samorząd terytorialny w Polsce potrzebuje na nowego impulsu rozwojowego.

- Mając to wszystko na uwadze, oraz w związku z zapowiedzianym przez premier Ewę Kopacz przeglądem prawa samorządowego, zachęcamy do udziału w debacie dotyczącej przyszłości samorządu w Polsce - pisze na swojej stronie resort.

Propozycje zmian w prawie dotyczącym samorządów można nadsyłać do 6 lutego 2015 roku. Można to robić za pomocą specjalnego formularza. Po wypełnieniu formularz należy przesłać na adres e-mail: postulatysamorzadowe@mac.gov.pl.

Obowiązuje zasada jeden formularz – jedna ustawa. W przypadku propozycji do kilku ustaw, formularz trzeba wypełnić odrębnie dla każdej z ustaw.

Warto dodać, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu zapowiedziano powstanie specjalnej komisji sejmowej, która sprawdzi przepisy dotyczące samorządów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU