PARTNER PORTALU
  • BGK

Przekroczyłeś prędkość? Stracisz prawo jazdy, nawet jeśli nie masz go przy sobie

  • PAP/AT    8 listopada 2016 - 08:27
Przekroczyłeś prędkość? Stracisz prawo jazdy, nawet jeśli nie masz go przy sobie
Podstawą do wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości wbędzie informacja o tym fakcie przekazana przez policję lub Główny Inspektorat Transportu Drogowego (fot.pixabay.com)

• Kierowca, który przekroczy prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h już nie uniknie zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.
• Rząd likwiduje lukę w prawie.
Od nowego roku zacznie obowiązywać ustawa uszczelniająca przepisy dotyczące zasad zatrzymywania prawa jazdy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, do którego dotarł "DGP", podstawą do wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h będzie informacja o tym fakcie przekazana przez policję lub Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dziś upoważnieniem do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące jest informacja o... zatrzymaniu dokumentu.

Czytaj też: OC i AC mocno drożeje: Kierowcy szukają sposobów na obniżki

W związku z tym kierowcy, który nie ma przy sobie prawa jazdy (niezależnie od tego, czy naprawdę zapomniał dokumentu, czy też skłamał, że nie ma go przy sobie), grożą jedynie mandat za przekroczenie prędkości, punkty karne oraz grzywna za brak dokumentu. Uniknie za to zatrzymania prawa jazdy - podaje "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.