PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemalują samochody straży gminnej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    31 października 2011 - 06:36
Przemalują samochody straży gminnej

Auta zostaną przemalowane na kolor srebrny, a nad napisem „straż gminna” lub „straż miejska” pojawi się namalowany odblaskowy pas w postaci granatowo-żółtej szachownicy.
Ujednolicony będzie wygląd motocykli – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury ujednolicającego barwę i oznakowanie pojazdów uprzywilejowanych straży gminnych (miejskich) przewiduje, że nadwozia pojazdów mają być w kolorze srebrnym. Będą przecięte odblaskowym pasem w postaci trójrzędowej granatowo-żółtej szachownicy.

Poniżej zostanie namalowany granatowy pas z umieszczonymi na nim żółtymi odblaskowymi napisami „straż gminna” lub „straż miejska”. Obok zostanie umieszczony emblemat gminy, która powołała straż. Na dachu samochodu zostanie umieszczony świetlny napis barwy granatowej lub czarnej na białym tle.

Motocykle będą mieć granatowe błotniki oraz żółty napis „straż gminna” lub „straż miejska” na granatowym tle z przodu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Sal, 2011-11-02 08:41:24

    No i czas był najwyższy, bo w kraju wygląda to jak sen szalonego impresjonisty - co miasto, to inaczej, inne kolory, oznaczenia, nieraz nie wiadomo, co to za samochód, bo bardziej do wodociągów albo jakiegoś pogotowia technicznego to podobne. W Krakowie białe, srebrne, w Gdańsku niebieskie, w Poz...naniu nawet czarne, niczym pożyczone z domu pogrzebowego. A widziałem też i czerwone, żółte, zielone, a nawet w paski (Białystok, bodajże). Jeżdżę trochę po kraju, to widzę, jak to wygląda  rozwiń