Przepadła nowela SLD ws. śmieci

Projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach autorstwa grupy posłów SLD poległ w pierwszym czytaniu w komisjach sejmowych.
Przepadła nowela SLD ws. śmieci
Poseł Zbyszek Zaborowski poinformował, że 6 grudnia koalicja rządowa przyjęła wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy autorstwa grupy posłów SLD zmieniającej ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Jak przypomina poseł, celem nowelizacji było umożliwienie powierzenia w sposób bezpośredni spółce gminnej zamówienia na wywóz śmieci.

Czytaj też: SLD czeka na czytanie swojej noweli ws. śmieci

Zdaniem przedstawicieli SLD, odrzucenie ich projektu doprowadzi do prywatyzacji bądź likwidacji spółek komunalnych i w konsekwencji do przejęcia rynku śmieciowego przez koncerny międzynarodowe lub firmy prywatne zatrudniające na umowach „śmieciowych". Część pracowników samorządowych straci pracę, a koszty dla mieszkańców wzrosną - czytamy na stronie posła Zaborowskiego.

 

SLD opowiada się również za szybką nowelizacją ustawy „śmieciowej" w zakresie naliczania opłaty śmieciowej dla mieszkańców, uwzględniającej różną sytuację materialną rodzin wielodzietnych i osób starszych oraz różny udział gospodarstw domowych w tworzeniu odpadów komunalnych.

Czytaj też: System mieszany uelastyczni opłaty za śmieci

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiadają, że będą działać w swoich gminach na rzecz jak najniższych opłat śmieciowych, nieprzekraczających obecnego poziomu kosztów wywozu śmieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Szkoda, ze SLD nie przepadlo jeszcze. Toż to relikt przeszłości zwiazany ze słuzbami specjalnymi PRL-u. Mącą tylko by się nachapac na tzw państwowych posadach. Likwidacja SLD to likwidacja 50 % afer.

777, 2012-12-18 09:40:01 odpowiedz

Zgadzam się ze zwol-lennikiem PO, czas przerwać te rządy nienawiści i populizmu pisowców! By żyło się nam lepiej!

Pracownik JST, 2012-12-10 17:37:03 odpowiedz

"Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiadają, że będą działać w swoich gminach na rzecz jak najniższych opłat śmieciowych, nieprzekraczających obecnego poziomu kosztów wywozu śmieci" a skąd wezmą na utrzymanie administracji w gminach, podwyżki oplat marszałkowskich i podwyzki opłat za... składowanie na RIPOK, dodatkowe zadania gmin? POPULIZM jakich mało!!! rozwiń

777, 2012-12-10 16:51:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU