PARTNER PORTALU
 • BGK

Przepadła nowela SLD ws. śmieci

 • AW    10 grudnia 2012 - 13:00
Przepadła nowela SLD ws. śmieci

Projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach autorstwa grupy posłów SLD poległ w pierwszym czytaniu w komisjach sejmowych.
Poseł Zbyszek Zaborowski poinformował, że 6 grudnia koalicja rządowa przyjęła wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy autorstwa grupy posłów SLD zmieniającej ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Jak przypomina poseł, celem nowelizacji było umożliwienie powierzenia w sposób bezpośredni spółce gminnej zamówienia na wywóz śmieci.

Czytaj też: SLD czeka na czytanie swojej noweli ws. śmieci

Zdaniem przedstawicieli SLD, odrzucenie ich projektu doprowadzi do prywatyzacji bądź likwidacji spółek komunalnych i w konsekwencji do przejęcia rynku śmieciowego przez koncerny międzynarodowe lub firmy prywatne zatrudniające na umowach „śmieciowych". Część pracowników samorządowych straci pracę, a koszty dla mieszkańców wzrosną - czytamy na stronie posła Zaborowskiego.

 

SLD opowiada się również za szybką nowelizacją ustawy „śmieciowej" w zakresie naliczania opłaty śmieciowej dla mieszkańców, uwzględniającej różną sytuację materialną rodzin wielodzietnych i osób starszych oraz różny udział gospodarstw domowych w tworzeniu odpadów komunalnych.

Czytaj też: System mieszany uelastyczni opłaty za śmieci

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiadają, że będą działać w swoich gminach na rzecz jak najniższych opłat śmieciowych, nieprzekraczających obecnego poziomu kosztów wywozu śmieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • 777, 2012-12-18 09:40:01

  Szkoda, ze SLD nie przepadlo jeszcze. Toż to relikt przeszłości zwiazany ze słuzbami specjalnymi PRL-u. Mącą tylko by się nachapac na tzw państwowych posadach. Likwidacja SLD to likwidacja 50 % afer.
 • Pracownik JST, 2012-12-10 17:37:03

  Zgadzam się ze zwol-lennikiem PO, czas przerwać te rządy nienawiści i populizmu pisowców! By żyło się nam lepiej!
 • 777, 2012-12-10 16:51:03

  "Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiadają, że będą działać w swoich gminach na rzecz jak najniższych opłat śmieciowych, nieprzekraczających obecnego poziomu kosztów wywozu śmieci" a skąd wezmą na utrzymanie administracji w gminach, podwyżki oplat marszałkowskich i podwyzki opłat za... składowanie na RIPOK, dodatkowe zadania gmin? POPULIZM jakich mało!!!  rozwiń