PARTNER PORTALU
  • BGK

Przerzeczyn i Kamień Pomorski pod młotek

  • PAP    2 maja 2011 - 08:37
Przerzeczyn i Kamień Pomorski pod młotek

Resort skarbu kończy rozmowy ze spółką PCZ z Wrocławia w sprawie sprzedaży udziałów uzdrowiska Przerzeczyn oraz Kamień Pomorski. Do 20 maja resort czeka na oferty wiążące dotyczące uzdrowiska Wysowa.
Uzdrowisko Przerzeczyn jest jednym z najmniejszych w Polsce. Korzysta z własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu.

Z kolei kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością spółki jest leczenie schorzeń narządu ruchu.

Czytaj też: Uzdrowiska nadal państwowe

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz poinformował, że prowadzi również negocjacje w sprawie uzdrowiska Szczawno-Jedlina oraz Świeradów, którymi są zainteresowane KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz PCZ z Wrocławia.

– W przypadku uzdrowiska Wysowa w Wysowej-Zdroju inwestorzy biorą udział w badaniu spółki. Resort czeka na oferty wiążące do 20 maja – zapowiedział Leszkiewicz.

Do składania takich propozycji resort zaprosił na początku kwietnia czterech inwestorów: Creative Developer z Warszawy, Instytut Zdrowia Człowieka z Warszawy, Prywatną Wyższą Szkołę Businessu, Administracji i Technik Komputerowych z Warszawy oraz spółkę PCZ z Wrocławia.

– Ministerstwo chce zaprosić jeszcze w tym kwartale inwestorów do składania ofert i negocjacji w sprawie czterech uzdrowisk: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój oraz Rabka. Doradcy prywatyzacyjni przygotowują wyceny tych spółek, które na początku maja zostaną złożone w resorcie skarbu – dodał wiceminister skarbu.

Czytaj też: Prywatyzacja uzdrawia? Siedem uzdrowisk na liście

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.