PARTNER PORTALU
  • BGK

Przesunięty przetarg na stadionową murawę

  • PAP    13 kwietnia 2012 - 12:20
Przesunięty przetarg na stadionową murawę

Przesunięty został termin składania ofert na wymianę murawy na PGE Arenie Gdańsk.
Z uwagi na przekazane przez UEFA nowe wymagania dotyczące pielęgnacji nawierzchni oraz używanego sprzętu ten przetarg zamiast w piątek 13 kwietnia zakończy się 18 kwietnia.

„Musieliśmy uzupełnić treść tego konkursu, aby każdy potencjalny kontrahent miał możliwość zapoznania się z dodatkowymi wymogami. Dlatego też oferty na wykonanie tych prac przyjmujemy pięć dni dłużej. Przedmiotem zamówienia jest nie tylko dostarczenie murawy i jej wymiana, ale również przygotowanie podłoża, malowanie linii, pielęgnacja i utrzymanie nawierzchni w trakcie turnieju oraz naprawa wszelkich uszkodzeń powstałych na UEFA Euro 2012” – wyjaśnił prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk (zabierz głos/oceń prezydenta) 2012 Adam Kalata.

UEFA zastrzegła kiedy oraz w jaki sposób ma być koszona trawa, warunki nawadniania boiska i oznaczania linii oraz określiła zasady dotyczące konserwacji murawy. Europejska Federacja podała również dokładną charakterystykę sprzętu, który będzie wykorzystywany przy pielęgnacji oraz naprawianiu trawiastej nawierzchni.

Wynika z niej, że używany traktor ma mieć moc 35 koni mechanicznych oraz opony przystosowane do jeżdżenia po murawie. Jedna ze szczotek musi być przystosowana do zbierania rosy z trawy, a kosiarki powinny nie tylko przycinać trawę, ale również wykonywać na boisku pasy w odpowiedni sposób.

Do obowiązków zwycięzcy przetargu należy także usunięcie dotychczasowej nawierzchni o powierzchni 8500 metrów kwadratowych. Część murawy o powierzchni 2000 metrów kwadratowych zostanie przewieziona i rozłożona w innym miejscu, a reszta będzie zutylizowana.

Potencjalni oferenci muszą spełnić szereg warunków. „Wymagamy doświadczenia w tej działalności oraz zabezpieczenia finansowego w kwocie co najmniej 300 tysięcy złotych. Zwycięzcą naszego przetargu może zostać firma, która przynajmniej raz wykonała podobne prace na boiskach dopuszczonych do rozgrywek polskiej ekstraklasy, UEFA bądź FIFA” – wyjaśnił prezes BIEG 2012.

Podano również szczegóły, łącznie ze składem gatunkowym, dotyczące samej trawy, która będzie rozwijana z rolek. Jej szerokość musi wynosić minimum 1,2 metra, a długość co najmniej 12 metrów. Sama darń musi mieć grubość minimum 2,5 centymetra, a jej wiek 18 miesięcy.

Zwycięzcą przetargu zostanie ten, kto zaproponuje najniższą cenę. Nie może być ona jednak wyższa niż 200 tysięcy euro.

Na PGE Arenie Gdańsk rozegrane zostaną podczas UEFA Euro 2012 cztery spotkania – trzy grupowe i jeden ćwierćfinał. 10 czerwca Hiszpania zagra z Włochami, 14 czerwca Hiszpania zmierzy się z Irlandią, a 18 czerwca o tej samej porze Hiszpania spotka się z Chorwacją. 22 czerwca zaplanowano mecz ćwierćfinałowy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.