PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na 5,1 hektara w Parku Inwestycyjnym Kolno

  • PAP    16 czerwca 2011 - 13:22
Przetarg na 5,1 hektara w Parku Inwestycyjnym Kolno

Kolno wystawiło na sprzedaż 5,1 hektara gruntów dla inwestorów. To połowa wszystkich terenów w Parku Inwestycyjnym Kolno, który powstał dzięki środkom z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej.
W czwartek ogłoszono przetarg na sprzedaż tych nieruchomości. Otwarcie ofert w części jawnej przetargu przewidziano na 21 lipca, oferty można składać do 18 lipca – poinformował naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Kolnie Tomasz Bronicki.

To pierwszy przetarg na te nieruchomości. Burmistrz Kolna wystawił na sprzedaż sześć nieruchomości pod zabudowę usługowo-przemysłową. Wszystkie inwestycje – zgodnie z założeniami działania parku inwestycyjnego w Kolnie – muszą mieć innowacyjny charakter.

Ceny wywoławcze na poszczególne działki wahają się od 100 do 250 tys. zł. Działki zlokalizowane są przy ulicach Towarowej i Fabrycznej w Kolnie. Głównym kryterium przetargu jest cena.

Zgodnie z wymogami przetargu firmy, które nabędą nieruchomości, muszą rozpocząć tam zabudowę w ciągu dwóch lat od dnia zawarcia umowy, a zakończenie inwestycji ma nastąpić w cztery lata od rozpoczęcia zabudowy.

Tym terminem określane jest w przetargu uzyskanie pozwolenia na budowę. Jak wyjaśnił Bronicki, ma to sprawić, by przedsiębiorcy jak najszybciej zaczęli prowadzić działalność i zapobiec sytuacji, że firma kupuje grunty, jako lokatę kapitału.

Park inwestycyjny w Kolnie to 10,2 hektara gruntów. Przygotowanie tych terenów dla inwestorów kosztowało 8,3 mln zł, większość – 6,5 mln zł – pochodziła z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. Pozostałe pieniądze wyłożył samorząd Kolna.

Zgodnie z zasadami projektu, na terenach inwestycyjnych w Kolnie mogą lokować się firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie oraz z sektora B+R (Biznes plus Rozwój).

Władze Kolna informowały wcześniej, że zgłaszały się już wcześniej firmy zainteresowane inwestowaniem na tym terenie. Urzędnicy mówią, że teraz również otrzymują zapytania.

Program Rozwój Polski Wschodniej jest skierowany do pięciu najbiedniejszych polskich województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Na wsparcie uczelni, rozwoju bazy naukowej, samorządów przeznaczono 2,2 mld euro w latach 2007-2013.

W Podlaskiem z pieniędzy z tego programu na przygotowanie terenów dla inwestorów oprócz Kolna skorzystały także władze Zambrowa (I etap parku przemysłowego) i Czarnej Białostockiej, gdzie powstaje Podlaski Park Przemysłowy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.