PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę 35 km odcinka trasy S5 z Wronczyna do Radomicka

  • PAP    19 marca 2015 - 14:26
Przetarg na budowę 35 km odcinka trasy S5 z Wronczyna do Radomicka

Przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi (fot.PTWP)

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosił przetarg na budowę odcinka trasy S5 z Wronczyna do Radomicka. Będzie to kolejny wielkopolski fragment S5. Docelowo trasa ma połączyć Poznań z Wrocławiem i Bydgoszczą.
Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiej GDDKiA, przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi.

"Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki. Pierwszy z Wronczyna do węzła Kościan Południe o długości 19 km i drugi od węzła Kościan Południe do węzła Radomicko o długości 16 km" - powiedziała Cieślak.

Na obu odcinkach S5 powstanie sześć węzłów drogowych i zostaną przebudowane fragmenty istniejących dróg publicznych. Przebudowana zostanie też infrastruktura energetyczna, gazowa i telekomunikacyjna. Wybudowane zostaną wiadukty nad trasą oraz przejścia dla zwierząt.

GDDKiA informuje, że postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, który składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest tzw. wstępna kwalifikacja wykonawców, podczas której składają oni wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Po zakończeniu tego etapu poznański oddział GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 32 miesiące na realizację zadania. Do czasu przeznaczonego na budowę nie są wliczane okresy zimowe.

Cieślak powiedziała, że GDDKiA chce podpisać umowę do końca tego roku.

Odcinek Wronczyn-Radomicko po wybudowaniu będzie kolejnym wielkopolskim fragmentem ekspresowej trasy S5 łączącej Poznań z Wrocławiem. Od września ubiegłego roku kierowcy poruszający się między tymi miastami korzystają z 29 km odcinka S5 z Kaczkowa do Korzeńska. Fragment ten utworzył obwodnicą Rawicza i Bojanowa.

Z kolei w listopadzie 2014 r. wojewoda wielkopolski wydał zezwolenie na budowę odcinka drogi S5 Poznań-Wronczyn. Nowy fragment trasy ekspresowej będzie miał długość prawie 16 km. W ramach inwestycji powstaną trzy węzły drogowe: "Konarzewo", "Stęszew" i "Mosina".

Trasa S5 w Wielkopolsce prowadzi też z Poznania w kierunku północnym. Od trzech lat gotowa jest 35 km część S5 pełniąca funkcję wschodniej obwodnicy Poznania. W trakcie budowy jest 18 km S5 Bydgoszcz-Poznań na odcinku Gniezno-Żnin (kujawsko-pomorskie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.