PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę stadionu rozstrzygnięty

  • PAP    3 sierpnia 2011 - 18:28
Przetarg na budowę stadionu rozstrzygnięty

Polimex-Mostostal SA z Warszawy wygrał przetarg na wykonanie pierwszego etapu modernizacji stadionu w Zabrzu. Oferta tej firmy była najniższa spośród 10 zgłoszonych do przetargu i wyniosła brutto 192 499 853 zł.
Najwyższa oferta opiewała na ponad 337 mln złotych. Inżynierem kontraktu zostało konsorcjum składające się z dwóch firm: ECM Group Polska Sp. z o.o. i POI Sp. z o.o. (cena brutto 1 329 630 zł).

Przegrani w przetargu mają 10 dni na złożenie odwołania - poinformowała spółka "Stadion w Zabrzu". W pierwszym etapie, który był przedmiotem przetargu, wybudowane zostaną trzy nowe trybuny. W obecnym stanie pozostanie trybuna główna, przewidziana do modernizacji później.

Po przebudowie widownia będzie miała 32 tysiące miejsc siedzących. Nowy stadion zostanie wybudowany w miejscu istniejącego i ma spełniać wymogi najwyższej, czwartej kategorii standaryzacji UEFA. Ma być nie tylko areną piłkarską, ale też pełnić funkcje kulturalne i rozrywkowe.

Należący do miasta stadion, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Górnika, został oddany do użytku 2 września 1934 roku.

Zawodnicy Górnika na razie swoje mecze "domowe" mają rozgrywać w Zabrzu. We wniosku licencyjnym jako alternatywny zgłosili gotowy już niemal w całości nowy stadion w Gliwicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.