Przetarg na halę i stadion w Łodzi

Władze Łodzi ogłosiły we wtorek przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie na terenie przy al. Unii Lubelskiej hali sportowej z trybunami dla ponad 3 tys. widzów i podziemnym parkingiem oraz boiska piłkarskiego z trybuną na minimum 5,7 tys. miejsc.
Przetarg na halę i stadion w Łodzi

Budowa hali i stadionu z jedną trybuną ma być pierwszym etapem tworzenia Centrum Sportowego na terenach przy al. Unii, gdzie od blisko stu lat swoją bazę ma Łódzki Klub Sportowy. Inwestycja została podzielona na etapy.

W pierwszym ma być wybudowana hala na 3001 miejsc, z podziemnym parkingiem (na jej budowę władze Łodzi otrzymały 8 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - PAP) oraz boisko piłkarskie z krytą trybuną na minimum 5 700 miejsc. Realizacja tych obiektów ma kosztować ponad 100 mln zł. Wykonawca, który wygra ogłoszony we wtorek przetarg na ich wykonanie będzie miał 16 miesięcy.

Miasto chce, by hala i stadion były budowane przy wykorzystaniu istniejących już projektów, które nie zostały zrealizowane z powodu problemów finansowych konsorcjum, które miało prowadzić budowę. Projekty są własnością miasta, ale trzeba dokonać w nich kilku zmian.

"Ze względu na konieczność przeprojektowania tych obiektów w warunkach przetargu musiał się znaleźć punkt nie tylko o budowie, ale też o zaprojektowaniu hali i stadionu. Nie oznacza to jednak, że nie wykorzystamy istniejących już planów" - powiedział PAP rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski.

Po zakończeniu budowy hali i stadionu z jedną trybuną miasto ma rozpocząć drugi etap budowy centrum, w którym na miejscu wyburzonego starego stadionu powstaną m.in. trzy pełnowymiarowe boiska treningowe dla piłkarzy i rugbistów. W trzecim, ostatnim etapie realizacji projektu mają być dobudowywane pozostałe trybuny na nowym stadionie.

Oprócz tych obiektów w skład Centrum Sportowego przy al. Unii wejdą również istniejące już korty tenisowe oraz Atlas Arena.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU