PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na nadzór inwestorski ochrony brzegów morskich

  • PAP    31 marca 2014 - 17:30
Przetarg na nadzór inwestorski ochrony brzegów morskich

- Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) ogłosił przetarg na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad wycenianym na 92,8 mln zł projektem ochrony brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego (Zachodniopomorskie).
Wadium w przetargu ustalono na 20 tys. zł. Termin składania ofert upływa 12 maja br. Firma, która uzyska zamówienie, będzie zajmowała się m.in. weryfikacją i opiniowaniem dokumentacji projektowej inwestycji, kontrolą i odbiorem robót budowlanych oraz udziałem w przeglądach gwarancyjnych powstałych obiektów hydrotechnicznych.

Wartość prac wykonanych w ramach nadzoru inwestorskiego oszacowano w ogłoszeniu o przetargu na 1,2 mln zł, bez podatku VAT.

Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego ma być realizowana na plażach o łącznej długości 3,8 km w Jarosławcu (gm. Postomino), Unieściu (gm. Mielno), Chłopach (gm. Mielno), Sianożętach (gm. Ustronie Morskie) i Dźwirzynie (gm. wiejska Kołobrzeg).

Wartość całej inwestycji szacowana jest na 92,8 mln zł. Projekt ma unijne finansowanie w wysokości 78,9 mln zł, pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 13,9 mln zł na realizację prac wykłada Skarb Państwa.

Celem inwestycji jest zahamowanie erozji wybrzeża i utrzymanie obecnej linii brzegowej przez budowę falochronów, ostróg brzegowych, kamiennych opasek oraz 250-metrowego ażurowego falochronu, który na całej długości nie będzie związany z dnem. Ta ostatnia konstrukcja ma powstać w Unieściu, na wysokości Kanału Jamneńskiego łączącego Bałtyk z jez. Jamno. Będzie to pierwsza tego typu budowla w Polsce.

Przetargu na wykonawcę robót budowlanych w ramach ochrony brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego jeszcze nie ogłoszono. Ma się to stać wkrótce. Urząd Morski w Słupsku planuje, że inwestycja zostanie zakończona do 30 czerwca 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.