PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na obwodnicę Kościerzyny

  • PAP    17 października 2013 - 08:20
Przetarg na obwodnicę Kościerzyny

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w środę przetarg na budowę obwodnicy Kościerzyny (Pomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 20.
Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację przedsięwzięcia; budowa będzie realizowana w systemie "Projektuj i Buduj" - poinformował w środę wieczorem Wydział Informacji i Promocji GDDKiA.

Obwodnica Kościerzyny, która ominie miejscowość od południa, ma wyprowadzić ruch tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. Ma to szczególne znaczenie w okresie wakacyjnym - podkreśliła GDDKiA.

Czytaj też: Tam w latach 2014-2020 powstaną obwodnice

Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu jest planowane w połowie 2017 roku.

W ramach inwestycji m.in. powstaną 4 węzły drogowe, łączące główną arterię z trasami niższych kategorii; przebudowane lub wybudowane będą drogi lokalne i dojazdowe obsługujące tereny przyległe do nowej trasy; powstanie szereg urządzeń ochrony środowiska, takich jak np. ekrany akustyczne czy przejścia dla zwierząt.

1 października rząd przyjął załącznik do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, który umożliwia ogłoszenie przetargów na 12 obwodnic. Oprócz Kościerzyny na liście są: Bełchatów, Brodnica, Inowrocław, Wieluń, Ostrów Wlkp., Jarocin, Góra Kalwaria, Olsztyn, Kłodzk, Nysa i Sanok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.