PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na parkomaty w Koszalinie

  • PAP    22 grudnia 2011 - 18:59
Przetarg na parkomaty w Koszalinie

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie (Zachodniopomorskie) szuka operatora strefy płatnego parkowania, który poprowadzi ją przez cztery lata przy użyciu kupionych i zainstalowanych na własny koszt 26 parkomatów. Oferty będą zbierane do 6 lutego 2012 roku.
Z opublikowanego na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) ogłoszenia o przetargu wynika, że szacunkowy koszt takiej operacji to dwa mln zł. Zwycięzca przetargu ma zarabiać na prowizji od przychodów, które oszacowano na 1,05 mln zł w skali roku.

Parkomaty mają być wykonane z nierdzewnej stali, muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, akty wandalizmu i grafitti oraz pomalowane w biało-błękitne barwy miasta.

Urządzenia powinny być zasilane bezprzewodowo za pomocą akumulatora lub baterii słonecznej albo obu systemów naraz, tak by mogły pracować bez przerwy co najmniej sześć miesięcy. Mają mieć też instrukcję obsługi w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim, która będzie również informować o możliwości płacenia za postój za pomocą telefonu komórkowego.

O tym, że urządzenia zastąpią na płatnych parkingach inkasentów, koszalińscy radni zdecydowali w październiku. Do wprowadzenia parkomatów samorząd przymierzał się już w roku 2010, ale od pomysłu wówczas odstąpiono. Do momentu uruchomienia urządzeń opłatę za parking nadal będą pobierać inkasenci.

Strefa płatnego parkowania istnieje w Koszalinie (zabierz głos/oceń prezydenta) od kilku lat. Znajduje się w niej 18 parkingów z 473 płatnymi miejscami. Postój jest płatny we wszystkie dni powszednie w godzinach od 9 do 18.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.