PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na projekt S10 z Bydgoszczy do Torunia rozstrzygnięty

  • JL    2 listopada 2016 - 08:43
Przetarg na projekt S10 z Bydgoszczy do Torunia rozstrzygnięty
4,7 mln zł pochłonie projekt budowy trasy S10 z Bydgoszczy do Torunia. Fot. GDDKiA

4,7 mln złotych kosztować będzie koncepcja niezbędna do rozpoczęcia budowy trasy S10 z Bydgoszczy do autostrady A1. Inwestycja będzie realizowana w latach 2018-2021.
W przetargu na dokumentację najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Mosty Katowice. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy na przygotowanie studium wraz z elementami koncepcji programowej. Na podstawie tego dokumentu inwestycja może zostać zlecona do realizacji również w trybie zaprojektuj i wybuduj. Jej realizacja planowana jest na lata 2018-2021.

Czytaj też: Te drogi zobaczymy w najbliższym czasie

Ekspresowa trasa między Bydgoszczą i Toruniem liczyć ma ponad 50,4 km. W pierwszym etapie proponowana jest budowa dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu. W przyszłości możliwa będzie rozbudowa każdej jezdni o dodatkowy, trzeci pas ruchu. Nowa trasa będzie wyposażona w bezkolizyjne węzły i miejsca obsługi podróżnych. Koncepcja zlecona przez bydgoski oddział GDDKiA obejmuje też rozbudowę węzła Stryszek. Analizowane będzie dobudowanie drugiej jezdni od Stryszka do drogi na kąpielisko w Pieckach. Taki zakres zadania zapewni płynny ruch w newralgicznym miejscu również na trasie Bydgoszcz-Inowrocław.

Droga ekspresowa S10 jest inwestycją priorytetową dla rozwoju Bydgoszczy i całego regionu. Jej budowa na odcinku Bydgoszcz-Toruń w latach 2017-2020 została ujęta w Programie budowy dróg Krajowych na lata 2014-2023 przyjętym jesienią ubiegłego roku. Prace nad przygotowaniem koncepcji jednak nie ruszyły z początkiem roku ze względu na brak wystarczających środków w budżecie GDDKiA. Ostatecznie na przygotowanie koncepcji zabezpieczono większą kwotę, co umożliwiło powtórzenie postępowania. Obecnie program budowy dróg krajowy zakłada budowę odcinka Bydgoszcz-Toruń do końca 2021 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.