PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na przebudowę dwóch nabrzeży

  • PAP    29 kwietnia 2011 - 20:39

Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) ogłosił przetarg na współfinansowaną przez Unię Europejską przebudowę dwóch nabrzeży w porcie Darłowo (Zachodniopomorskie) o łącznej długości 1 337 metrów.
- Na oferty czekamy do 20 maja. Umowę z wykonawcą robót chcielibyśmy podpisać w czerwcu - powiedział w piątek dyrektor słupskiego urzędu morskiego Tomasz Bobin.

Z ogłoszenia o przetargu wynika, że prace na nabrzeżach powinny rozpocząć się 1 lipca br. i zakończyć 30 września 2012 r.

Wartość inwestycji oszacowano na 38,9 mln zł. Unijne wsparcie projektu to 29,2 mln zł z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013". Resztę potrzebnej kwoty wykłada Skarb Państwa.

Za te pieniądze przebudowane zostaną nabrzeża Parkowe o dł. 1 040 m wchodzące w głąb rzeki Wierzy oraz Skarpowe o dł. 297 m.

Miejsca te są wyłączone z eksploatacji ze względu na fatalny stan techniczny. Oba nabrzeża znajdują się na terenie przekazanym w 2010 r. przez darłowski samorząd na dziewięć lat w gestię Urzędu Morskiego w Słupsku.

Przebudowa będzie polegać na podniesieniu nabrzeży o 30 cm i utworzeniu przy nich pięciu - długich na 90 metrów każde - stanowisk do cumowania kutrów rybackich. Przy nabrzeżu Skarpowym zostanie też zbudowany pływający pomost oraz ujęcie wody.

Celem inwestycji jest przywrócenie możliwości cumowania w tych miejscach jednostek rybackich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.