Przetarg na "Tęczę" na pl. Zbawiciela w Warszawie

Do otwartego w piątek przetargu na rekonstrukcję i bieżącą konserwację instalacji artystycznej "Tęcza" zlokalizowanej na pl. Zbawiciela w Warszawie zgłosiły się dwie firmy. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, która firma wygrała przetarg.
Przetarg na "Tęczę" na pl. Zbawiciela w Warszawie

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta Zofia Ślepowrońska, do przetargu zgłosiły się dwie firmy: AG-Complex Sp. z o.o., która wyceniła realizację wytycznych przetargu na 124 tys. zł, oraz JMS Maciej Skrobski, z wyceną realizacji w wysokości 64 tys. zł.

Zarząd Oczyszczania Miasta ocenił wartość szacunkową realizacji projektu na kwotę 79 tys. zł.

Obecnie trwa badanie ofert pod względem ewentualnych błędów rachunkowych. Zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Jeżeli w najbliższym przetargu zostanie wyłoniony wykonawca, to przewidywany termin zakończenia prac rekonstrukcyjnych "Tęczy" szacuje się na październik.

Czytaj też: Odbudują tęczę na warszawskim Pl. Zbawiciela

Przetarg na rekonstrukcję i konserwację instalacji był już raz ogłoszony 28 sierpnia (otwarcie ofert 6 września), ale zgłosiła się tylko jedna firma, która znacznie przekroczyła wartość szacunkową Zarządu Oczyszczania Miasta na ten cel.

W ramach prac związanych z odnowieniem "Tęczy" trzeba będzie zdjąć zniszczoną siatkę i kwiaty, oczyścić konstrukcję, na nowo nałożyć zabezpieczania antykorozyjne, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe w postaci nałożenia specjalnej farby pęczniejącej, i naciągnąć nową siatkę.

Do siatki przymocowane zostaną nowe kwiaty. Instytut Adama Mickiewicza, który jest właścicielem "Tęczy", wraz z autorką instalacji, rzeźbiarką Julitą Wójcik, zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy - wolontariusze, naplotą ok. 23 tys. kwiatów na druciki. Kwiaty będą w sześciu kolorach - czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym.

Firma, która wygra przetarg, zamieści kwiaty na "Tęczy" ręcznie, przy pomocy podnośników.

Instalacja "Tęcza", autorstwa gdańskiej rzeźbiarki i performerki Julity Wójcik stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wymaga zrekonstruowania, ponieważ wielokrotnie płonęła - cztery razy podpalali ją wandale. Po rekonstrukcji tęcza ma być już odporna na ogień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU