PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na "Tęczę" na pl. Zbawiciela w Warszawie

  • PAP    27 września 2013 - 17:00
Przetarg na "Tęczę" na pl. Zbawiciela w Warszawie

Do otwartego w piątek przetargu na rekonstrukcję i bieżącą konserwację instalacji artystycznej "Tęcza" zlokalizowanej na pl. Zbawiciela w Warszawie zgłosiły się dwie firmy. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, która firma wygrała przetarg.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta Zofia Ślepowrońska, do przetargu zgłosiły się dwie firmy: AG-Complex Sp. z o.o., która wyceniła realizację wytycznych przetargu na 124 tys. zł, oraz JMS Maciej Skrobski, z wyceną realizacji w wysokości 64 tys. zł.

Zarząd Oczyszczania Miasta ocenił wartość szacunkową realizacji projektu na kwotę 79 tys. zł.

Obecnie trwa badanie ofert pod względem ewentualnych błędów rachunkowych. Zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Jeżeli w najbliższym przetargu zostanie wyłoniony wykonawca, to przewidywany termin zakończenia prac rekonstrukcyjnych "Tęczy" szacuje się na październik.

Czytaj też: Odbudują tęczę na warszawskim Pl. Zbawiciela

Przetarg na rekonstrukcję i konserwację instalacji był już raz ogłoszony 28 sierpnia (otwarcie ofert 6 września), ale zgłosiła się tylko jedna firma, która znacznie przekroczyła wartość szacunkową Zarządu Oczyszczania Miasta na ten cel.

W ramach prac związanych z odnowieniem "Tęczy" trzeba będzie zdjąć zniszczoną siatkę i kwiaty, oczyścić konstrukcję, na nowo nałożyć zabezpieczania antykorozyjne, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe w postaci nałożenia specjalnej farby pęczniejącej, i naciągnąć nową siatkę.

Do siatki przymocowane zostaną nowe kwiaty. Instytut Adama Mickiewicza, który jest właścicielem "Tęczy", wraz z autorką instalacji, rzeźbiarką Julitą Wójcik, zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy - wolontariusze, naplotą ok. 23 tys. kwiatów na druciki. Kwiaty będą w sześciu kolorach - czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym.

Firma, która wygra przetarg, zamieści kwiaty na "Tęczy" ręcznie, przy pomocy podnośników.

Instalacja "Tęcza", autorstwa gdańskiej rzeźbiarki i performerki Julity Wójcik stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wymaga zrekonstruowania, ponieważ wielokrotnie płonęła - cztery razy podpalali ją wandale. Po rekonstrukcji tęcza ma być już odporna na ogień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.