PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na usuwanie śniegu

  • PAP    17 lutego 2010 - 17:13

Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na usuwanie śniegu z chodników, przystanków autobusowych i parkingów oraz udrożnienie z lodu i błota studzienek kanalizacyjnych. To pierwsze tego typu zamówienie w tym mieście od wielu lat.
Jak poinformowała Agnieszka Grażul-Luft z biura prasowego płockiego Urzędu Miasta, podczas tegorocznej zimy na odśnieżanie wydano już ponad 2,3 mln zł.

Grażul-Luft wyjaśniła, że ogłoszenie przetargu na usunięcie i wywóz śniegu oraz udrożnienie studzienek kanalizacyjnych, co ma umożliwić swobodne spływanie wód roztopowych, okazało się niezbędne, by wesprzeć dotychczasowe działania, prowadzone przez samorząd i jego wyspecjalizowane jednostki budżetowe, w tym Miejski Zarząd Dróg i wydział gospodarki komunalnej płockiego Urzędu Miasta.

- Śniegu jest tak dużo w całym mieście, że potrzebne okazały się działania kompleksowe. Zwykłe odgarnianie śniegu, czy zlecane doraźne jego usuwanie to za mało - uściśliła Grażul-Luft.

Dotychczas na odśnieżanie Miejski Zarząd Dróg w Płocku wydał 2 mln zł, a wydział gospodarki komunalnej płockiego Urzędu Miasta kolejne 350 tys. zł.

- To wyjątkowo duże kwoty, więcej niż planowano - podkreśliła Grażul-Luft.

W ogłoszonym przetargu oferty można składać w płockim Urzędzie Miasta do 23 lutego 2010 r. Oferenci muszą posiadać stosowne do zamówienia uprawnienia i doświadczenie, a także niezbędny sprzęt. Termin realizacji umowy, wynikającej z zamówienia, minie nie później niż 15 kwietnia 2010 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.