PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na wypożyczalnię rowerów w Opolu

  • PAP    31 marca 2012 - 07:59
Przetarg na wypożyczalnię rowerów w Opolu

630 tys. zł będzie kosztować wypożyczalnia rowerów w Opolu. W piątek urząd miasta rozstrzygnął przetarg na wykonawcę – będzie nim wrocławska firma Nextbike.
W ramach inwestycji w Opolu (zabierz głos/oceń prezydenta), za którą miasto zapłaci 630 tys. zł, firma ma zainstalować w mieście 10 stacji do wypożyczania rowerów, zapewnić 100 jednośladów i 10 dodatkowych jako rezerwowe. „W ramach kwoty 630 tysięcy złotych system wypożyczalni rowerów ma funkcjonować do końca grudnia 2014 roku” – poinformowała rzecznik prezydenta miasta Alina Pawlicka-Mamczura.

Do przetargu na uruchomienie wypożyczalni rowerów w Opolu stanęły dwie firmy – Nextbike z Wrocławia i Pro Sport z Opola. Oferta Nextbike opiewała na kwotę 630 tys. zł, a Pro Sport na na 599 tys. zł. „Oferta Pro Sport, choć była korzystniejsza cenowo, nie spełniła wymogów zawartych w specyfikacji przetargowej” – wyjaśniła Pawlicka-Mamczura.

Według rzeczniczki, wypożyczalnia rowerów w Opolu mogłaby zacząć działać już w czerwcu tego roku, bo firma ma dwa miesiące na zainstalowanie stacji rowerowych i wypożyczalni w mieście. Stacje, w których będzie można wypożyczyć rower, mają pojawić się m.in. w kampusach akademickich, na Wyspie Bolko, przy pl. Wolności i na osiedlach Armii Krajowej czy Chabrów. Pierwsze dwadzieścia minut korzystania z roweru będzie darmowe, zapłaci za nie miasto, a za każdą kolejną godzinę trzeba będzie zapłacić firmie zarządzającej systemem.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.