PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg unieważniony bez przyczyny

  • PAP    17 sierpnia 2012 - 16:21
Przetarg unieważniony bez przyczyny

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny unieważnił bez podania przyczyny i zamknął bez wybrania oferty postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę Data Center – Ośrodka Przetwarzania Danych.
Data Center jest częścią kluczowego projektu PPPT zaplanowanego do końca 2013 r. – budowy kompleksu, składającego się także z dwóch innych obiektów: Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralnego.

Wartość całego przedsięwzięcia, w ramach którego ma powstać infrastruktura dla inwestorów z sektora usług nieprodukcyjnych, takich jak wsparcie procesów finansowych czy IT, a także z branży badawczo-rozwojowej i laboratoryjnej, to 196,8 mln zł, z czego 61,6 mln zł to dofinansowanie unijne.

Jak zapewnił w piątek Michał Dzierżawski z PPPT, dwa pozostałe postępowania przetargowe na zaprojektowanie i budowę Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralnego są nadal „w toku”.

Na pytanie, czy unieważnienie postępowania na Data Center może mieć wpływ na postępowania dotyczące Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralnego, Dzierżawski odpowiedział, że na obecnym etapie PPPT chciałby powstrzymać się od komentarza w tej sprawie. Podobnie odpowiedział na pytanie, czy i ewentualnie w jakim terminie może zostać wznowione postępowanie na Data Center.

Dzierżawski przyznał, iż podawany wcześniej termin budowy całego kompleksu, czyli koniec 2013 r., jest nadal aktualny. Przypomniał też, że przetargi na Data Center, Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralne ogłaszane były prawie jednocześnie, ale w ramach odrębnych postępowań.

Postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i wybudowanie Data Center zostało ogłoszone 15 grudnia 2011 r. W określonym terminie do składania ofert ostatecznych, 1 sierpnia 2012 r., w postępowaniu tym wpłynęła jedna oferta złożona wspólnie przez katowicką Elektrobudowę, warszawski Polimex-Mostostal i bydgoski Calltech. Cena brutto tej oferty wyniosła ponad 69,56 mln zł, z terminem realizacji zamówienia do 16 grudnia 2013 r.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.