PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi na trasy rowerowe na Podkarpaciu unieważnione

  • PAP    16 kwietnia 2014 - 18:22
Przetargi na trasy rowerowe na Podkarpaciu unieważnione

- Unieważniono przetargi na zaprojektowanie i wybudowanie ok. 430 km tras rowerowych na Podkarpaciu - poinformowało w środę biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie. Wszystkie oferty znacznie przekroczyły kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie województwa.
Podkarpackie ścieżki rowerowe mają być częścią trasy, która połączy pięć wschodnich województw.

To już drugi przypadek unieważnienia przetargów na wykonanie tej inwestycji z powodu zbyt drogich ofert.

W ostatnim postępowaniu budowę tras rowerowych w regionie podzielono na pięć zadań. Dla każdego z nich ogłoszono oddzielny przetarg. Wszystkie złożone oferty okazały się znacznie droższe niż zakładał samorząd województwa podkarpackiego, który zarezerwował na ten cel kwotę ok. 65 mln zł.

Czytaj też:  Gdzie jest najwięcej ścieżek rowerowych?

Według biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie obecnie trwają prace przygotowawcze do ogłoszenia kolejnego postępowania przetargowego.

Przetarg na pierwszy odcinek powinien zostać ogłoszony jeszcze w kwietniu, a na kolejne w maju.

Wiadomo także, że inwestycje na poszczególnych odcinkach trasy będą ograniczone tak, aby zmniejszyć koszty budowy. Odrębnym przetargiem mają zostać objęte obiekty inżynieryjne, np. mosty i kładki, które mają być częścią trasy rowerowej.

Na Podkarpaciu wykonawcy inwestycji będą musieli zaprojektować i wybudować ścieżki rowerowe oraz wykonać całą infrastrukturę - m.in. miejsca postojowe dla rowerów, tablice informacyjne czy wiaty chroniące rowerzystów przed deszczem.

Podkarpacki odcinek trasy zacznie się w miejscowości Podlesina na granicy z województwem lubelskim i przebiegnie przez m.in. Narol, Horyniec Zdrój, Dynów, Kraczkową, Łańcut, Leżajsk, Ulanów; koniec tego fragmentu będzie w Trześni na granicy z woj. świętokrzyskim.

Cała rekreacyjna trasa rowerowa, łącząca województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie, będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej" przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne. Cała trasa ma być gotowa do końca 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.