PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi po nowemu

  • przegląd prasy/Puls Biznesu    26 października 2009 - 05:52

Sejm przyjął nowelę prawa zamówień publicznych.
Sejm przegłosował nowelizację prawa zamówień publicznych. Prawo przetargowe po nowemu ogranicza możliwość odwoływania się firm-oferentów od wyników procedury. Likwiduje m.in. pierwszą formę protestu.

"W przyszłości zastrzeżeń wnoszonych formalnie wobec czynności zamawiającego może być faktycznie mniej. Zwłaszcza tych na początku przetargów, czyli odnoszących się np. do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Uczestnictwo w przetargach stanie się jednak droższe i nie każdego będzie stać. Posłowie rozważali ponadto podwyższenie kosztów odwołania skargi do sądu, które będzie drugim po odwołaniu środkiem ochrony interesów wykonawców" - mówi w "Pulsie Biznesu" Michał Prochwicz, prawnik w kancelarii prawnej Krassowski. Odwołanie będzie kosztowało teraz 5 proc. wartości przetargu - jego koszt może sięgać nawet 5 mln zł.

Nowelizacja ma zmienić również sposób unieważniania umów z oferentami. Od teraz - nawet jeśli umowa była wadliwa - będzie można odstąpić od jej unieważnieni, pod warunkiem, że przemawia za nią ważny interes publiczny - kwituje gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.