PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi w służbie zdrowia podsumowane

  • AW    7 marca 2012 - 13:10
Przetargi w służbie zdrowia podsumowane

Przeciętna wartość zamówienia publicznego w branży medycznej w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniosła ok. 354 tys. zł. Najwięcej i to najdroższych przetargów rozstrzygnięto w województwie mazowieckim. W ogonie jest opolskie.
W okresie czwartego kwartału ubiegłego roku to w grudniu w branży medycznej ogłoszono najwięcej wyników postępowań - 7736. W listopadzie było ich 6194 z kolei w październiku ogłoszono 5950 wyników. Utrzymywała się więc tendencja wzrostowa.

W czwartym kwartale minionego roku najwięcej przetargów rozstrzygnięto na terenie województwa mazowieckiego - 3674 wyniki, które stanowią ponad 18% całości. Kolejne miejsca zajmują: śląskie - 2437 przetargów (12%) i wielkopolskie - 1508 (8%). Najmniejsza ilość wyników postępowań w branży medycznej odnotowana została w województwach: świętokrzyskim, opolskim i lubuskim.

Sortując wyniki według średniej wartości przetargów na miejscu pierwszym znalazło się województwo mazowieckie. Przeciętna wartość przetargu wyniosła tu 354 222 zł. Kolejne województwa w zestawieniu to świętokrzyskie z kwotą 220 002 zł oraz pomorskie (195 731 zł).

Filtrując wyniki przetargów po najwyższej w sumie wartości na pierwszym miejscu ponownie pojawia się województwo mazowieckie z kwotą 1 301 412 193 zł. Zaraz za nimi z dużo mniejszymi kwotami widnieją: śląskie i dolnośląskie. Najniższą wartość miały przetargi w województwie opolskim, nieco ponad 47 644 580 zł.

Raport (publikujemy go poniżej w dziale Multimedia) przygotował Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl razem z Grupą Marketingową TAI. Zestawienie to podsumowuje rozstrzygnięcia przetargów w branży medycznej opublikowane w czwartym kwartale 2011 roku. Przeanalizowano 19 880 wyników postępowań przetargowych na takie usługi jak: dostawa leków, środków farmaceutycznych, materiałów jednorazowych, sprzętu medycznego, a także na świadczenie usług medycznych. Zebrane informacje pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych oraz Biuletynu Unijnych Zamówień Publicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.