PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargowa kołomyja ze spalarnią odpadów

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    20 czerwca 2012 - 13:12
Przetargowa kołomyja ze spalarnią odpadów

Trzech wykonawców zaskarżyło do KIO nowy przetarg na spalarnię odpadów w Bydgoszczy. Kolejne opóźnienia stawiałyby pod znakiem zapytania powodzenie tej inwestycji.
Odwołania złożyły Polimex-Mostostal, Warbud i Doraco. W sumie spółki zgłosiły kilkadziesiąt zastrzeżeń co do warunków przetargu oraz specyfikacji zamówienia, która w ich opinii w wielu przypadkach jest niejasna, nieprecyzyjna lub wewnętrznie sprzeczna. W środę zaplanowano pierwszą rozprawę przed KIO, na których będą rozpatrywane te odwołania.

Komunalna spółka ProNatura ogłosiła nowy przetarg na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy 24 maja. Poprzedni został unieważniony 16 maja, gdyż po blisko półrocznej serii kolejnych odwołań w przetargu pozostała tylko jedna oferta, która znacząco przewyższała budżet inwestora.

Według obowiązujących ustaleń, wykonawcy mają czas na złożenie nowych ofert do 10 lipca. Zwycięzca przetargu na zrealizowanie inwestycji będzie miał dokładnie 1100 dni (3 lata i 5 dni). To oznacza umowa z wybranym wykonawcą musiałaby zostać podpisana najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada tego roku, gdyż spalarnia musi powstać do końca 2015 r., aby inwestor nie utracił unijnego wsparcia.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.