PARTNER PORTALU
  • BGK

Przez podatek od nieruchomości zamkną korty

  • AW    29 listopada 2011 - 16:51
Przez podatek od nieruchomości zamkną korty

Wszystko wskazuje na to, że z początkiem stycznia zostanie zawieszona działalność Centrum Tenisowego Angie Puszczykowo. Zarząd twierdzi,że po zniesieniu zwolnień z podatku od nieruchomości, obciążenia finansowe spółki wobec gminy stały się zbyt wysokie.
- W wyniku zgłoszonego wniosku przez przewodniczącego Rady Miasta Puszczykowa o zniesienie zwolnień od podatku od nieruchomości zajętej na prowadzenie działalności z zakresu kultury fizycznej i sportu (Uchwała nr 103/11/VI) dalsza działalność C.T.Angie z przyczyn wysokich obciążeń finansowych stoi pod znakiem zapytania - czytamy w przesłanym do redakcji piśmie zarządu Centrum Tenisowego.

Z obliczeń zarządu wynika, że przyjdzie im z tytułu podatku od nieruchomości płącić rocznie około 100 tys. zł. - Nadmieniamy, że od chwili rozpoczęcia działalności C.T. Angie opłacało podatek od nieruchomości (około 30.000 zł rocznie) i nadal chce płacić podatek, zachowując dotychczasowy poziom podatku z uwzględnieniem inflacji - czytamy dalej.

Spółka zwracała się o częściowe zwolnienei z podatku ze wzdlędu na szczególny rodzaj przedmiotu opodatkowania  (działalność kultury fizycznej i sportu) ale wnioski C.T.Angie zostały do tej pory bez odpowiedzi. W związku z tym zarząd Spółki C.T.Angie podjął wstępną decyzję o zawieszeniu działalności 1 stycznia 2012 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.