PARTNER PORTALU
  • BGK

Przy przetargu dokładnie cię prześwietlą

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 maja 2010 - 06:29

W postępowaniach przetargowych ogłoszonych w tym roku zamawiający może żądać od wykonawcy dostarczenia nowych dokumentów, np. danych podwykonawców.
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rodzajów dokumentów, których może żądać zamawiający wykonawca na żądanie zamawiającego musi dostarczyć m.in. zaświadczenie o niekaralności lub instrukcje obsługi urządzeń – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Sytuacja ta dotyczy tych postępowań, w których zamawiający zastrzegł w ogłoszeniu przetargowym, że o udzielenie zamówienia mogą starać się wyłącznie wykonawcy spełniający ten warunek. Po nowym roku nie można wymagać od wykonawcy złożenia zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej na potwierdzenie, że nie podlega on wykluczeniu z postępowania.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wykonawca, który realizować będzie zamówienie za pomocą podwykonawców, na żądanie zamawiającego jest obowiązany do złożenia dokumentów dotyczących tych podmiotów. Są to: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z przetargu, odpis z właściwego rejestru, zaświadczenie z ZUS i urzędu skarbowego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.