PARTNER PORTALU
  • BGK

Przychodnia zostaje, ale budynek już w rękach miasta

  • obrzycko.info    19 grudnia 2012 - 12:59
Przychodnia zostaje, ale budynek już w rękach miasta

Miasto zakupiło od powiatu szamotulskiego budynek ośrodka zdrowia w Obrzycku. Teraz wynajęto go obecnemu użytkownikowi - spółce cywilnej Vita.
Cena zakupu obiekty wyniosła niespełna 392 tysiące złotych. A ponieważ będzie to niemałe obciążenie dla przyszłorocznego budżetu miasta, zarząd powiatu przystał, aby pieniądze przekazano w dwóch ratach.

- Kwota 50 tysięcy złotych została przez miasto już zapłacona, natomiast pozostała część musi być wpłacona na konto starostwa do 10 grudnia przyszłego roku - informuje burmistrz Bieniek.

Z dotychczasowym najemcą, który wyraził dalszą chęć prowadzenia przychodni zdrowia, burmistrzowi udało się osiągnąć kompromis. - Najemca zapłaci za wynajem z góry. Tym samym wydatki z tytułu zakupu budynku przychodni pokryją się z dochodami z tytułu najmu. Nie będzie uszczerbku w budżecie miasta - wyjaśnia Maciej Bieniek.

Wolną rękę dała burmistrzowi Rada Miasta, która podjęła uchwałę upoważniającą włodarza do zawarcia umowy najmu na okres powyżej 3 lat, z obecnym użytkownikiem przychodni, czyli spółką cywilną Vita. Notarialnie - przy udziale państwa Kwartalskich - została zawarta umowa najmu przychodni do 31 grudnia 2027 roku.

- Cieszę się, że dzięki zakupowi mieszkańcy miasta i gminy będą mogli spokojnie przez najbliższe lata korzystać z usług medycznych w miejscu zamieszkania - dodaje burmistrz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.